Projekta numurs KC-PI-2018/1

Projekta 2. kārtas ilgums: 01.10.2018. - 30.09.2021.

Projekta zinātniskais vadītājs: Dr. Phys. Aivars Vembris

Apraksts:

Projekta mērķis ir rast risinājumu galvenajiem izaicinājumiem OLED tehnoloģiju ieviešanai plašākam pielietojumam biznesā, radot jaunu OLED ierīču struktūru, kurā izmantojami unikāli gaismu izstarojoši lantanoīdu bāzes savienojumu materiāli, kurus izstrādājis un patentējis jaunais Latvijas augsto tehnoloģiju uzņēmums EVOLED.

Ir 3 galvenie šķēršļi, kas ierobežo OLED gaismu masveida izmantošanu, kurus jaunā OLED tehnoloģija cenšas pārvarēt:

  1. Nepieciešamība pēc īpaši retā un dārgā cēlmetāla - irīdija. Šobrīd irīdija kompleksi ir būtiski OLED izstarojuma materiāli. Mūsu alternatīvajā pieejā, kas balstīta uz lantanoīdu izstarotājiem, ir iespējams panākt 100% iekšējo kvantu efektivitāti, pamatojoties uz ļoti atšķirīgu rekombinācijas mehānismu lantanoīdu kompleksos. Lantanoīdi ir salīdzinoši lētāki par irīdiju.
  2. Nepieciešamība pēc vakuuma uzklāšanas tehnoloģijām. Pašlaik vislabāko iedarbību nodrošina tikai vakuuma uzklāšana. Savā tehnoloģijā īpašu uzsvaru liekam uz to, lai gaismu izstarojošo elementu sistēmu būtu iespējams iestrādāt šķīstošā veidā, kas ļauj to izmantot daudz lētākā un kļūdu drošā ražošanas procesā ar roll-to-roll tehnoloģiju vai tintes printeriem.
  3. Jaunākās OLED tehnoloģijas ārkārtīgā jutība pret apkārtesošo ūdens tvaiku, kam nepieciešami dārgi iekapsulēšanas paņēmieni, kas vēl nav pieejami elastīgām plastmasas virsmām. Mūsu gadījumā īpašais lantanoīda izstarojums no ķīmiski labi apstrādātiem iekšējo elektronu apvalkiem ievērojami samazina jutību pret ūdeni.

Projekta otrās kārtas maksimālās kopējās izmaksas ir 333 200 euro ar ERAF atbalsta intensitāti 90%.