2023. gada 24. maijā plkst. 10:00 notiks otrā starptautiskā konference “Kodolenerģija Latvijai”. Konferences mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības izpratni par kodolenerģijas lomu Latvijas klimata mērķu sasniegšanā un enerģētiskās neatkarības stiprināšanā. Konferencē uzstāsies pasaules līmeņa enerģētikas un kodolenerģijas eksperti no Latvijas un ārvalstīm.
Konferenci atklās Klimata un enerģētikas ministrijas valsts sekretāre Līga Kurevska. Sākumā ieskatu par kodolenerģiju Latvijas kopējās enerģijas bilancē sniegs Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta direktora vietnieks zinātniskajā darbā, habilitētais fizikas doktors Andris Šternbergs.
Konferencē uzstāsies Fermi Energia (Igaunija) izpilddirektors Kalevs Kallemets, Kodolzinātnes un tehnoloģiju (KBFI) pētnieks Marti Jelcovs, AS “Latvenergo” Attīstības daļas vadītājs Oļegs Linkevičs, Teollisuuden Voima Oy (TVO) sabiedrisko attiecību vadītājs, Somijas enerģētikas un klimata politikas eksperts Juha Poikola, RB Rail AS ESG direktors un valdes priekšsēdētāja vietnieks Anrī Leimanis, Latvijas Universitātes kodolu dalīšanās projektu koordinators Agris Auce, klimata aktīvisma grupas Emergency Reactor dibinātāja, grāmatas “The Ultimate Guide to Green Parenting” autore Ziona Laitsa.
Konferencē aicināti piedalīties dalībniekus no valsts un pašvaldību institūcijām, enerģijas ražošanas un sadales uzņēmumiem, studentus un skolēnus, kā arī visus, kam interesē enerģijas ražošana, kas ir videi draudzīga, aizņem mazas dabas teritorijas un praktiski nerada izmešus. Konference dalībniekiem būs pieejama gan tiešsaistē, gan klātienē. Konference notiks ar sinhrono tulkojumu latviešu un angļu valodā, tajā var reģistrēties bez maksas konferences mājaslapā.
onferenci atbalsta: AS “Latvenergo”, “Fermi Energia” OÜ, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija, AS “Sadales tīkls”, Latvijas Zinātņu akadēmija, bezpeļņas organizācija “Generation Atomic”, starptautiskā organizācija “World Nuclear Association”, starptautiskā kustība “Stand Up for Nuclear”, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts un SIA “Odo”. Konferenci organizē biedrība “Attīstības un inovāciju mācību centrs”.