Fizikas olimpiādes gadu gaitā ir attīstījušās par ļoti svarīgu sadarbības instrumentu starp vidusskolu un augstskolu, izaicinājums izdomāt interesantus un skolēniem vērtīgus uzdevumus iedvesmo pasniedzējus un studentus ikdienas studiju un pētniecības darbā, jo pēc savas būtības izcilākie fiziķi ne ar ko neatšķiras no skolēniem, kas piedalās olimpiādēs – viņiem arī ļoti patīk risināt fizikas uzdevumus!

Savukārt skolēni caur olimpiāžu uzdevumiem gūst lielāku priekšstatu par mūsdienu zinātnes pētījumiem un tajos izmantotajām metodēm. Fizikas olimpiādes Latvijā notiek kopš 1950. gada un olimpiādēs piedalās 9. – 12. klašu izglītojamie.

Fizikas olimpiāžu uzdevumu un to risinājumu krājums ir izstrādāts Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” (projekta Nr. 8.3.2.1/16/I/002) ietvaros. Tas aptver mācību priekšmetu olimpiādēs izstrādāto saturu no 2017. līdz 2020. gadam.

Uzdevumu krājuma tapšanā dalību ņēmis arī mūsu institūta Redzes uztveres laboratorijas fiziķis Paulis Paulins.

Vairāk informācijas un uzdevuma krājuma lejuplāde: https://www.visc.gov.lv/lv/jaunums/fizikas-olimpiazu-uzdevumu-un-risinajumu-krajums

Dalīties