Latvijas Universitātes (LU) 79. starptautiskās zinātniskās konferences sesijā “Latvijas Universitāte: Zinātne industrijas attīstībai” LU pētnieki, eksperti un dažādu uzņēmumu pārstāvji trīs diskusijās apsprieda tēmas par klimata pārmaiņām, par ceļu no laboratorijas līdz biznesam un ieskicēja nākotnes pētniecības tendences.

Sesijas laikā norisinājās trīs diskusijas, kurās tika apspriestas tēmas par klimata pārmaiņām, ceļu līdz biznesam un nākotnes pētniecības tendences:

  • Diskusijā “Kāpēc ceļš no laboratorijas līdz pelnošam biznesam ir tik ilgis?” ar saviem pieredzes stāstiem un ieteikumiem dalījās Mihails Ščepanskis, kurš ir CENOS līdzdibinātājs un vadītājs, Anna Ramata Stunda, kura strādā LU Bioloģijas fakultātē par pētnieci un ir uzņēmuma “Alternative Plants” līdzdibinātāja un vadītāja un Jānis Jaunbergs, AS "Olainfarm" rūpnīcas centrālās laboratorijas vadītājs.
  • Otrā diskusijā sesijas dalībnieki diskutēja par tēmu “Kam jāglābj pasaule no klimata pārmaiņām?” Diskusijā piedalījās Uģis Rotbergs, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs, vēstnieks Vides risinājumu institūts, Kristiāns Grundštoks, kurš ir uzņēmuma “Polylabs” dibinātājs un vadītājs, kā arī Jānis Brizga, valdes priekšsēdētājs “Zaļā brīvība” un LU pētnieks.
  • Savukārt trešajā diskusijā “Ko pētīs Latvijas zinātnieki 2025. gadā?”, diskusijas dalībnieki mēģināja ieskatīties zinātnieku darbā nākotnē un diskutēja par zinātnes nozarēm, kas būs saistošas pētniekiem 2025. gadā. Šajā diskusijā piedalījās Indriķis Muižnieks, profesors, LU rektors, Viesturs Celmiņš, pilsētplānotājs un inovāciju apkaimes “Vefresh” vadītājs, kā arī Kristiāns Karlsons, Universitāšu inkubatora vadītājs un Dainis Jakovels, Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks.
 

Vairāk informācijas un diskusijas ieraksts

Dalīties