lielā masa un tilpums, lādiņietilpības zudums, bateriju atkārtoti izlādējot un uzlādējot, ilgs bateriju uzlādei nepieciešamais laiks un dažādi ar drošību saistīti apsvērumi.
Referātā tiks apskatītas ar litija jonu baterijām saistītās problēmas un izaicinājumi, kā arī to fizikālie un ķīmiskie cēloņi. Tiks sniegts ieskats autora līdz šim veiktajos pētījumos, kas saistīti ar litija jonu baterijām, galvenokārt LiFePO4 katodmateriālu un tā plānajām kārtiņām – materiālu iegūšana, struktūra, morfoloģija un elektroķīmiskās īpašības. Tiks apskatīti galvenie pamatprincipi, kurus nepieciešams ievērot, uzlabojot litija jonu bateriju katodmateriālus, un iespējamie tālāko pētījumu un litija jonu bateriju tehnoloģijas attīstības virzieni.
Pēc 5.decembra pilna prezentācija pieejama internetā:
prezi.com/lpeazjbdm0am/li-jonu-baterijas-lifepo4/
V.Liepiņa (FMF maģistrants)
„Ilgi spīdoši luminofori: ar Eu aktivēti savienojumi”
Ilgi spīdoši luminofori ir populārs izpētes objekts to plašo pielietojumu dēļ energoefektīvos materiālos, piemēram, norādes, marķējumi, luminiscentās krāsas u.c. Pie visilgāk un intensīvāk spīdošajiem materiāliem pieder silikāti un alumināti, kas aktivēti ar retzemju elementiem, piemēram, SrAl2O4: Eu, Dy. Lai varētu apzināti mainīt sintēzes parametrus, tādejādi uzlabot un variēt pēcspīdēšanas ilgumu un intensitāti, nepieciešams izprast ilgās pēcspīdēšanas mehānismu.
Dažādi autori ir piedāvājuši vairākus iespējamos elektronisko ierosinājumu modeļus, katram no tiem ir fakti, kas runā tam par labu, kā arī neskaidrības, kas jānovērš.
Šajā prezentācijā ir dots pārskats par ilgi spīdošu aluminātu iespējamajiem luminiscences modeļiem stroncija aluminiātos, īss ieskats luminescence dzišanas kinētiku analīzē, kā arī ieskats par citām metodēm, kuras izmantoju konkrēto materiālu un to ilgās spīdēšanas procesu izpētē.
G.Kučinskis (LU doktorants)
„LiFePO4 litija jonu bateriju katodmateriāls, tā plānās kārtiņas un nanokompozīti”
Litija jonu vairākkārt uzlādējamās baterijas ir starp populārākajām bateriju tehnoloģijām pasaulē. Tās tiek uzskatītas par īpaši perspektīvām pielietojumam elektriskajos automobiļos. Neskatoties uz to, saistībā ar litija jonu baterijām joprojām pastāv vairāki tehnoloģiskas dabas izaicinājumi, svarīgākie no tiem – bateriju