Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI) sadarbībā ar Latvijas vadošajām zinātniskajām institūcijām izsludina pirmo pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursu platformas “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” (“BioPhoT”) ietvaros. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2025. gada 8. maijs. 

Konkursā pētniecības un inovāciju projektu biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu un inženiersistēmu RIS3 jomās pieejami kopumā 6 miljoni eiro. Liela augsti novērtētu pieteikumu skaita gadījumā “BioPhoT” projektu vērtēšanas grupa var pieņemt lēmumu par papildu finansējuma piešķiršanu ne vairāk kā 2 miljonu eiro apmērā.

Katram PIP iespējams saņemt līdz 200 000 eiro finansējumu. Projektiem jātiek īstenotiem 12 mēnešu laikā, ar iespēju pagarināt termiņu par 3 mēnešiem bez papildu finansējuma.

Pieteikuma iesniedzējs ir zinātniskā institūcija. Konkursa nolikums un tā pielikumi atrodami “BioPhoT” vietnē www.biophot.lv, kā arī “BioPhoT” vadošā partnera OSI un sadarbības partneru vietnēs. 

10. aprīlī plkst. 10.00 Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē Dzērbenes ielā 14 notiks informatīvs seminārs par pieteikšanos konkursam, sadarbības iespējām ar mentoriem, kā arī tiks iztirzāti biežāk uzdotie jautājumi.

PIP pieteikumu sagatavošanas procesā ir iespējams izmantot mentoru konsultācijas. Lai pieteiktos konsultācijām, jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānosūta uz e-pasta adresi biophot@osi.lv.


“BioPhoT” koordinē OSI, to īsteno Elektronikas un datorzinātņu institūts, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Latvijas Universitāte, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. 

Projekts “Biomedicīnas un fotonikas pētniecības platforma inovatīvu produktu radīšanai” jeb "BioPhoT" tiek īstenots Valsts Pētījumu programmas "Inovāciju fonds – Ilgtermiņa pētījumu programma" ietvaros. Platformas numurs: IVPP-EM-Inovācija-2024/1-0002. 

Dalīties