2024. gada septembrī atzīmējām desmit gadus kopš CAMART2 projekta pieteikuma iesniegšanas. Konsorcija pārstāvji no Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta (LU CFI), Zviedrijas Karaliskā Tehnoloģiju institūta (KTH) un Zviedrijas pētnieciskā institūta (RISE) pulcējās LU CFI, lai kopīgi izvērtētu projektā gūtos panākumus. Trīs partnerorganizāciju sadarbība, kura aizsākās jau krietni pirms CAMART2, ir bijusi transformējoša teju ikvienam LU CFI darbiniekam.
Lai atskatītos uz CAMART2 pirmsākumiem un tā nozīmi katrai no iesaistītajām pusēm, tikāmies ar cilvēkiem, kas desmit gadu garumā bijuši iesaistīti projekta īstenošanā: projekta koordinatoru un bijušo LU CFI direktoru Dr. phys. Mārtiņu Rutki; nule pensionējušos KTH Electrum laboratorijas direktoru, Dr. Nilsu Nordelu (Nils Nordell); un RISE vedošo pētnieci, projekta vadītāju un biznesa attīstības speciālisti, Dr. Teresitu Kvarnstrēmu (Teresita Qvarnström).
Sarunas laikā dalībnieki uzsvēra savstarpējās sadarbības nozīmi un nosauca jomas, kurās LU CFI, kā projektu koordinējošā institūcija, guvusi vislielākos sasniegumus, piemēram, iekšējās kultūras maiņa, lielāka iesaistīšanās starptautiskajā zinātniskajā sadarbībā, “zinātnieks zinātniekam” (scientist-to-scientist) sadarbības modeļa attīstība un lielāka fokusēšanās uz inovācijām.
CAMART2 partneri vienojās, ka projekts ir bijis veiksmīgs starptautiskās sadarbības modelis, kas uzlabojis LU CFI pētniecības iespējas, veicinājis inovācijas un noteikti sekmēs projekta partneru sadarbību arī pēc tam, kad projekts būs beidzies.