1. novembrī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) viesojās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecības Ženēvā, Šveicē, vadītāja Alise Pīka-Ozola un LIAA Inovāciju pārvaldības nodaļas vadošā eksperte RIS3 specializācijas joma "Fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženierzinātņu sistēmas" Svetlana Lampiga. Alise Pīka-Ozola ir arī Latvijas industrijas pārstāve Eiropas Kodolpētījumu organizācijā CERN.
No LU CFI puses pasākumā piedalījās institūta direktors Andris Anspoks, Optisko materiālu laboratorijas vadītājs Aleksejs Zolotarjovs, Mikro un nanoierīču laboratorijas vadītājs Gatis Mozoļevskis, Organisko materiālu laboratorijas vadītājs Aivars Vembris, Pašorganizējošo sistēmu kinētikas laboratorijas vadošais pētnieks Anatolijs Popovs, Attīstības daļas vadītājs Jānis Latvels, kā arī Materize pārstāvji Ainārs Knoks un Ainārs Ozols.
Alise Pīka-Ozola savā prezentācijā pastāstīja par industrijas pārstāvja CERN darba pienākumiem, kuros ietilpst atbalstīt Latvijas virzību ceļā uz pilntiesīgas CERN dalībvalsts statusu un strādāt vienā no nozīmīgākajām zinātnes laboratorijām pasaulē, lai paaugstinātu Latvijas uzņēmumu pētniecības un attīstības kapacitāti caur industrijas iepirkumiem CERN un ciešāku iesaisti organizācijas tehnoloģiju pārneses projektos.
Latvijas dalība CERN paver lieliskas iespējas attīstīt augstas kvalitātes pētniecības aktivitātes un veicināt ekonomisko izaugsmi valstī. Iesaistīšanās CERN aktivitātēs paver iespējas Latvijas uzņēmumiem piedalīties iepirkumu procedūrās, izmantot CERN infrastruktūru, izpētīt CERN atvērtās inovācijas un stimulēt uzņēmumu pētniecības un attīstības aktivitātes. CERN Latvijas darba grupas galvenie mērķi ir iepazīstināt ar notiekošajām aktivitātēm, veidot jaunas sadarbības un paaugstināt informētību par CERN.
Ar LU CFI kā starptautiski atzītu materiālzinātņu un starpdisciplināru pētījumu līderi Baltijas jūras reģionā, tā vīziju, misiju un pētniecības virzieniem iepazīstināja Jānis Latvels. LU CFI sadarbojas ar vairāk nekā 100 zinātniskajām institūcijām visā pasaulē, izstrādājot vidēji 50 zinātniskos projektus gadā, no kuriem apmēram trešdaļa ir sadarbībā ar uzņēmumiem. Lai veicinātu LU CFI zinātnieku un Latvijas un ārvalstu uzņēmumu savstarpējo sadarbību augsto tehnoloģiju jomā materiālzinātnēs, institūtā izveidota platforma sadarbībai ar industriju - Materize. LU CFI aktīvi komunicē ar sabiedrību, īpaši jauniešiem un skolēniem – katru gadu piedalās “ēnu dienās”, karjeras dienās, Zinātnieku naktī, organizē Saules kausu un hakatonus.
Vizītes noslēgumā LIAA pārstāves apmeklēja LU CFI laboratorijas, lai iepazītos ar institūta zinātnisko darbību, kā arī jaunuzņēmumu darbību polimēru fotonikas, inovatīvu ūdeņraža tehnoloģiju un optisko gāzes sensoru jomās. Vizītes rezultātā izdevās identificēt vairākas jomas LIAA, CERN un LU CFI nākotnes sadarbībai.