Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā ceļojošā izstāde "Zinātne Latvijai 2024" turpina iedvesmot interesentus ar 12 Latvijas pētnieku un pētnieču stāstiem. No 30. augusta līdz 30. septembrim ieskats dažādu zinātņu nozaru sasniegumos un vēstījumos apskatāms Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU), Jelgavas pils vītņu kāpnēs, Lielajā ielā 2, Jelgavā.

Šī izstāde stāsta par 12 aizrautīgām, izcilām savā nozarē un neierobežota radošuma apveltītām personībām. Zinātnieki ar saviem pētījumiem palīdz rast risinājumus globāliem izaicinājumiem un ikdienas problēmām, darbojoties tādās jomās kā heterogēnas vienčipa sistēmas un to programmēšana, inovatīvi polimēri, litija un nātrija jonu bateriju materiāli, satelītdati un ģeogrāfiskās informācijas sistēmas, molekulārā ģenētika un funkcionālā genomika, fluora un supramolekulārā ķīmija, zemes resursu un ainavu ilgtspējīga pārvaldība, radošā uzņēmējdarbība, ilgtspējīgu materiālu pielietojums iepakojumos, notekūdeņu monitorēšana un attīrīšana.

Starp šīm personībām ir arī mūsu institūta vadošais pētnieks, Enerģijas materiālu laboratorijas vadītājs Dr. phys. Gints Kučinskis. Viņš ir licis lietā savu vairāk nekā piecu gadu pieredzi darbā pētniecības institūtos Vācijā, lai LU CFI izveidotu, iespējams, lielāko bateriju materiālu pētniecības grupu Latvijā, kas veiksmīgi sadarbojas gan ar vietējiem jaunuzņēmumiem, gan Eiropas vadošajiem litija jonu bateriju ražošanas uzņēmumiem.

Vairāk informācijas

Dalīties