1. Radīt un izpētīt jaunus, pielietojamus un konkurētspējīgus plāno (nano) slāņu pārklājumus tajā skaitā grafēna nanoslāņu iegūšanu un pielietošanu.
  2. Radīt un izpētīt jaunus, pielietojamus un konkurētspējīgus nanomateriālus un to pielietojumu nanotehnoloģijās.
  3. Radīt un izpētīt jaunus, pielietojamus un konkurētspējīgus kvantu punktus un nanovadus elektroluminiscentiem gaismas avotiem.
  4. Radīt un izpētīt nanokompozītu materiālus augsti efektīviem termoelektriskajiem ģeneratoriem nelietderīgi zaudētās siltumenerģijas rekuperācijai.

Nr.

Plānotās aktivitātes

Veicamās darbības

Iegūtie rezultāti

1.

Spektrālo raksturojumu izpēte tīriem un metālu atomu piemaisījumus saturošiem AlN un Y2O3 nanopulveriem

Tiks pētīti minēto materiālu luminiscences un ierosmes spektri temperatūru rajonā no 8 līdz 300 K. No minētiem materiāliem paredzēts izveidot jauktos pulverus un pētīt to luminiscences un ierosmes spektrus. Paredzēts izveidot jauktos materiālus ar noteiktām spektrālām īpašībām.

Tika pētītas spektrālās raksturlīknes AlN un hBN nanopulveriem (NP) ar vidējo grauda izmēru ~60 nm, kas ietver fotoluminiscences (PL) un tās ierosināšanas (PLE) spektrus. Spektri ir mērīti pie dažādām fiksētām temperatūrām rajonā no 8 līdz 300 K un pārklāj plašu UV/redzamās gaismas spektrālo rajonu. It iegūti sekojoši galvenie rezultāti.

1. Ir konstatēts, ka hBN un AlN NP ir raksturīga dabīgo defektu radīta zilās gaismas luminiscence (ZL). Ir izzināts, ka par zilo luminiscenci ir atbildīgi defekti, kas ietver slāpekļa vakanci (vN) un ar to saistītos defektus, tai skaitā t.s. F centrus. Šie defekti atrodas gan nano-graudu tilpumā gan uz to virsmas.

2. Ir izzināti ZL mehānismi AlN un hBN NP. Tie ir t.s. luminiscences iekšcentru un rekombinācijas mehānismi, kas notiek luminiscējošos defektos, kā arī enerģijas pārneses mehānisms ar pamatvielas eksitoniem uz luminiscējošiem defektiem.

3. Ir atrasts, ka AlN un hBN pulveriem raksturīgā ZL jūt materiālu ietverošu skābekli, kas, sadarbojoties ar materiāla virsmas defektiem dzēšot ZL. Tika izpētītas materiālu īpašības, kas raksturo gāzu jutību: ZL intensitātes atkarība no skābekļa koncentrācijas un rezultātu atkārtojamība. Iegūtie rezultāti apliecina, ka AlN un hBN pulveri ir pielietojami skābekļa gāzes optiskos sensoros.

4. Tika pētīta luminiscence AlN NP, kas satur Tb vai Mn speciāli ievadītus piemaisījumus, un rada atbilstošas 550 nm un 600 nm luminiscences joslas. Tika pētīta jaukto pulveru luminiscence.

K1-K5

2.

Kompozītu izveide no AlN un Y2O3 nanomateriāliem - tīriem un piemaisījumus saturošiem un to spektrālo īpašību izpēte.

Tiks izveidoti AlN un Y2O3 kompozītmateriāli. Paredzēts pētīt AlN un Y2O3 kompozītmateriālu luminiscences spektrus

Tika izveidoti kompozītmateriāli, kas satur tīru AlN NP, sajauktu ar piemaisījumus saturošiem AlN:Tb un AlN:Mn NP, un maisījums tika ievietots PMMA (polymethylmethacrylate) matricā. Visas maisījuma sastāvdaļas ir luminiscējošas. Pie istabas temperatūras (RT) tika pētīti luminiscences spektri kompozītmateriāliem ar dažādām sastāvdaļu koncentrācijām. Tika izveidoti materiālu sastāvi, kuru izstarotās gaismas spektrs ir līdzīgs Saules starojumam jeb t.s. „baltajai gaismai”.

K6-K7

3.

Svinu nesaturošu segnetoelektriķu izgatavošana un īpašību noskaidrošana

Tiks sintezēti Na1/2Bi1/2TiO3 cietie šķīdumi, tiks pētītas elektromehāniskās un termoelektriskās īpašības.

Pētījumi Na0.5Bi0.5TiO3-CaTiO3 pie mazām CaTiO3 koncentrācijām ļauj nepretrunīgi interpretēt struktūru un fizikālās īpašības nepolarizētā Na0.5Bi0.5TiO3.

Parādīta Maksvela sakarību nepiemērotība elektrokaloriskā efekta novērtēšanai polidomenos segnetoelektriķos.

Parādīts, ka Na0.5Bi0.5TiO3-SrTiO3- PbTiO3 cietajos šķīdumos segnetoelektriskā stāvoklī polarizācija viennozīmīgi raksturo ar lauku inducēto deformāciju, un, izmantojot Releja sakarību, ir atdalīta elektromehānisko īpašību atgriezeniskā komponente.

Na0.5Bi0.5TiO3-CdTiO3 cietajos šķīdumos pirmo reizi reālā kristāliskā struktūrā konstatēta oktaedru pagriezienu sistēma a+b+c+.

K8-K12

R1-R5

Rx1-Rx2

M1

P1

4.

Bismuta halogenīdu (BixTey un BixSey) nanostruktūru pētījumi.

Tiks sintezēti termoelektrisko un topoloģisko izolatori materiālu BixTey un BixSey nanovadi un nanojoslas, tiks veikta to struktūras, elektrovadošo un termoelektrisko īpašību pētījumi pielietojumiem spintronikā, kā arī termoelektriskajos ģeneratoros

Izstrādāta bezkatalizatoru fizikālo tvaiku nogulsnēšanas metode bismuta selenīda un telurīda plānu kārtiņu un individuālu nanovadu un nanojoslu sintēzei. Veikta šo struktūru elektrovadošo un termoelektrisko īpašību pētījumi pielietojumiem spintronikā, kā arī termoelektriskajos ģeneratoros

R6-R7

P2

M2

5.

Grafēna un termoelektrisku materiālu nanostruktūru kompozīciju pētījumi.

Tiks sintezēti grafēna monoslāņi un dubultslāņi, kuri tiks kombinēti ar sintezētajīem BixTey un BixSey nanovadiem un nanojoslām. Tiks pētītas šo kompozīciju termoelektriskās īpašības

Uz grafēna sintezētas plānas Bi2Se3 kārtiņas ar dažādiem, kuras orientētas gan vienā, gan dažādos augšanas virzienos. Parādīts, ka kārtiņas ar dažādu orientāciju uzrāda labāku termoelektrisko efektu. Parādīts, ka kārtiņām ar dažādu orientāciju dažādu nanostruktūru orientāciju ir labāka fotovadāmība salīdzinot ar kārtiņām, kuras ir laterāli orientētas attiecībā pret grafēna pamatni. Šādas kārtiņas ir perspektīvas pielietojumiem termoelektriskās ierīcēs un sensoros.

R7

M3

6.

Grafēna – DNS mijiedarbības pētījumi.

Tiks pētīta funkcionāli aktīvu DNS piesaiste pie grafēna monoslāņa to perspektīviem pielietojumiem biosensoros.

Grafēna biosensitivitātes palielināšanai pētīti ZnO/grafēna nanolamināti. Grafēna slāņu skaita palielināšana un ZnO kārtiņu biezuma samazināšana samazina ZnO fotoluminiscenci, kā arī novērš defektu fotoluminiscenci. Nanolaminātos grafēna augšējais slānis izmantots bioloģiski aktīvi vielu piesaistei un pārbaudītas šo laminātu sensoru īpašības.

Veikta grafēna dopēšana ar SbS tvaikiem lielā laukumā un lokālā skalā, kā dopantu izmantojot Sb2S3 nanovadu, izpētītas dopēta grafēna īpašības tranzistora slēgumā.

Veikta adresēta grafēna pārnese uz cirsmu, vispirms to atslāņojot no grafīta virsmas, nosakot to masu un slāņu skaitu, kā masas sensoru izmantojot Ge nanovada rezonansi in situ SEM.

R8-R9

Rx3

M4

7.

Grafēna dopēšana ar V-VII grupas elementiem pusvadītāju ierīču veidošanai.

Tiks veikta gan liela laukuma grafēna dopēšana, gan arī dopēšana lokālā skalā ar V-VII grupas elementiem, pētītas to īpašības to pielietojumiem nanoierīcēs

Donāts Erts

Izpētīta individuālu un anodizēdā alumīnija oksīdā sakārtotu bismuta sulfīda nanovadu fotovadāmība atkarībā no fotonu enerģijas. Parādīts, ka lādiņnesēju, kuri atrodas virsmas, pievirsmas slāņos un nanovada tilpumā, aktivācijas eneģijas ir atšķirīgas un tos ir iespējams atdalīt pēc ierosināšanas enerģijām. Izstrādāta metode omisku kontaktu veidošanai ar Bi2S3 nanovadiem. Izpētīta individuālu Bi2S3 nanovadu mijiedarbība ar ūdens molekulām 5-80 % relatīvā mitruma intervālā intervālā, kā arī demonstrēti rezistīvās pārslēgšanās efekti, kuri saistīti ar ūdens molekulu sorbciju uz virsmas.

R10

Rx4

M5, M6

8.

Nanovadu un nanodaļiņu sintēze to pielietojumiem sensoros.

Tiks veidoti pusvadītāju nanovadi un metālu nanodaļiņu masīvi, pētītas to īpašības pielietojumiem optiskajos, gāzu sensoros un enerģijas pārveidošanai.

Donāts Erts

Izstrādāta metode ultaplānu anodizēta alumīnija oksīda kārtiņu izmantošanai nanodaļinu šķirošanai pēc izmēriem ar sekojošu to sakārtošanu uz virsmas. Sakārtošana demonstrēta ar nanodimantu kristāliem.

Izstrādāta metode nepārtraukti maināma biezuma ultraplānu nanoporainu alumīnija oksīda kārtiņu iegūšanai. Metodi var izmantot optimālu kārtiņu biezuma iegūšanai, optiskos un citos pielietojumos. Demonstrēta maksimālās plazmonu izkliedes noteikšanai nepieciešamie paramtri slāņainā Al-ultaplāns nanoporains materiāls – Au sistēmā

Rx5, R11-R12

P3

9.

Eironanoforum 2015 organizēšana

Sadarbībā ar visiem VPP izpildītājiem un ES programmu Apvārsnis 2020 tiks organizēts 2015. gadā tiks organizēts Eironanoforum 2015 ar 1000-1500 dalībniekiem, kura ietvaros tiks veikti arī nanotehnoloģiju popularizēšanas pasākumi un organizēta izstāde par nanotehnoloģiju sasniegumiem Latvijā

Organizēts Latvijas prezidentūras Eiropas padomes pasākums – starptautiska komference Euronanoforum 2015 ar 1100 dalībniekiem un izstādi par nanotehnoloģiju sasniegumiem pasaulē ar atsevišķu Latvijas stendu.

Veikti nanotehnoloģiju popularizēšanas pasākumi uzstājoties ar lekcijām un demonstrējumiem skolā pa visu Latviju un organizējot brīvu Euronanoforum izstādes apmeklējumu.

www.euronanoforum2015.eu

10.

Efektīvas un videi draudzīgas aktīvu, daudzfunkcionālu oksīdu nanokompozītu sintēzes metodes attīstīšana

Tiks attīstītas un noteiktas optimālas nanodaļiņu gāzu fāzes un šķidrās fāzes (mikroviļņu, kausēto sāļu, degšanas) sintēzes metodes ar mērķi iegūt noteikta fāžu sastāva, deaglomerētas nanodaļiņas.

Izmantojot plazmas ķīmiskās un šķīstošās fāzes sintēzes metodes,iegūtas sistēmas mullīts-cirkonija oksīds – alumīnija oksīds un cirkonija oksīds-cērija oksīds noteikta ķīmiskā un fāžu sastāva nanodaļiņas ar kristalītu izmēriem 3,2-9,4 nm un vidējiem daļiņu izmēriem 7,6-24,6 nm. Iegūtāsnanodaļiņas izmantotas augsttemperatūras keramikas ieguvē.

Izstrādāta cinka oksīda-titāna oksīda sistēmas nanodaļiņu sola-gēla un mikroviļņu sintēzes un modificēšanas tehnoloģijas ar Ni, Fe, Co, Ag dopantiem paaugstinātas aktivitātes fotokatalizatoru ieguvei. Noteikts, ka efektīvāko cinka oksīda aktivitātes paaugstināšanu nodrošina Ni (0,2 mol%) un Ag (1,0 mol%) vienlaicīga ievadīšana.

Rx6-Rx10

K13-K18

11.

Daudzfunkcionālu oksīdu nanokompozītu pārstrādes metožu attīsīšana nanostrukturētos materiālos

Tiks attīstītas efektīvas nanodaļiņu pārstrādes metodes nanostrukturētu materiālu ieguvei dzirkstsizlādes procesā piemērotu graudu augšanas inhibitoru klātbūtnē.

No sintezētām mullīta-ZrO2 Al2O3, ZrO2-CeO2 nanodaļīnām ar dzirkstizlādes plazmas saķepināšanas metodi (SPS) iegūta sīkgraudaina, augsta blīvuma (95,8-97,2%) augsttemperatūras keramika. Noteikts, ka nanodaļiņu sintēze mikroviļņu reaktorā sakarā ar nelielajiem kristalītu izmēriem SPS procesā nodrošina augstāku materiāla blīvumu un īsāku karsēšanas laiku. Parādīts, ka SPS procesa ātra veikšana (3 min) un zema temperatūra (1280-1310 oC) novērš CeO2 reducēšanu grafīta presformā, tādājādi novērš ZrO2-Al2O3 materiālu degradāciju sistēmā mullīts- ZrO2-Al2O3, mullīts-ZrO2-Cr2O3 pierādīts, ka Al2O3, Cr2O3 piedevas ierobežo stieņveida mullīta gradu augšanu SPS procesā, tādējādi uzlabojot materiāla mehāniskās īpašības un cietību.

Rx11-Rx12

K19-K28

M7

12.

Komplekso oksīdu spektroskopisko īpašību izpēte

Ar retzemju joniem aktivētu komplekso oksīdu izpēte: nanopulveri, pārklājumi un keramikas.

Sintezēti ar retzemju joniem aktivēti A2Hf2O7 (A ¼ Y, Gd, Lu) nanokristāli lietojot sadedzināšnas (combusion) metodi. Iegūtas nanodaļiņas ar dažādien izmēriem no 6 nm līdz 300 nm atkarībā no dažādām atkvēlināšanas temperatūrām no 800 oC līdz 1400 oC. Eu3+ luminiscences augstākais kvantu iznākums novērots nadodaļiņām iegūtām pie 800 oC un aktivātora koncentrāciju 2 at.%.

SrAl2O4:Eu,Dy luminiscences spektra pētījumi parādīja, ka ierosinātiem temperatūru rajonā 90-290K luminiscences centrs un tā tuvākā kārtiba nemainās. TSL nenoverota temperatūru diapazonā 70-170K kas liecina par to, ka gan elektro ni, gan caurumiir lokalizēti lamatās tunneLu procesi ir atbildīgi par Eu2+ irosinātā stavokļa veidišanos.

Rx13

K29-K30

M8-M11

13.

Gaismas jutīgu un lielas virsmas nanostruktūru iegūšana

Tiks pētītas elektroķīmiskās un pirolītiskās metodes dažādu gaismas jutīgu oksīdu nanomateriālu struktūru iegūšanai (piemēram, TiO2, WO3 u.c.). Tiks izstrādāta tehnoloģija lielas īpatnējās virsmas dažādu oglekļa nanostruktūru sintēzei.

Ir sintezētas, modificētas un izpētītas dažādas fotokatalītiski aktīvas TiO2 nanostruktūras, uzlabota iepriekš izstrādātā metodika to sintēzei anodēšanas ceļā, kas ļauj modificēt nanocaurulīšu izskatu un īpašības.

Izstrādāta tehnoloģija lielas virsmas oglekļa (grafēna) nanomateriālu iegūšanai no rūpnieciskajiem atkritumiem, veikti dažādu gāzu adsorbcijas īpašību pētījumi sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu SIA Keramserviss. Izveidots prototips no rūpnieciskiem atkritumiem iegūto lielas virsmas oglekļa nanostruktūru ūdeņraža sorbcijas spēju testēšanai

Rx14-Rx15

K31-K56

M12-M13

P4, P5

14.

Grafēna un tā kompozītu sintēze

Paredzēts sintezēt grafēnus, izmantojot oglekļa šķīšanas un izgulsnēšanās mehānismu katalizatorā, un veidot to kompozītus ar vielām, kuras sekmē sorbcijas spēju palielināšanos (piemēram, metāli Pt, Pd, Au, aktīvā ogle un citi)

Projekta uzdevumā bija metodes attīstīšana grafēna ieguvei, izmantojot oglekļa šķīšanu katalizatorā pie paaugstinātas temperatūras un izsēdināšanu grafēna veidā, temperatūru samazinot. Attīstīta metode dažāda biezuma brīvi novietotu (free standing) grafēna slāņu ieguvei, papildinot to ar citu modifikācijuoglekļa materiāliem. Iegūtās struktūras pētītas ar

rentgenspektroskopiju, augstas izšķirtspējas caurstarojošo (TEM) un skennējošo elektronu mikroskopiju (SEM) un Ramana spektroskopiju. Iegūtas daudzveidīgas struktūras, kurās bez mazslāņu vai daudzslāņu grafēna, kas ir galvenā struktūras sastāvdaļa, saskatāmas arī fullerēnu, amorfās ogles un grafitizētas ogles iekļāvumi. Sagaidāms, ka tieši šāda veida struktūrām, ja tās izdotos nostabilizēt telpiski, neļaujot sakļauties plāksnīšu veidā, būs vislielākā absorbcijas spēja un tātad plašas pielietojuma iespējas.Turpmākajā darbā, sūkļu izgatavošanas tehnoloģija pilnveidota, izmantojot žāvēšanu sasaldējot. Uzlabota arī tehnika, izveidojot vakuumsistēmu ar saldēšanas iespējām, kas sajūgta ar grafēna ieguves iekārtu.

K57, K58

Rx16

15.

Grafēna un tā kompozītu īpašību izpēte, pievēršot uzmanību maksimālai materiālu sorbcijas spēju palielināšanai

Kontrolējami vadot grafēna un tā kompozītu sintēzi, mainot grafēna un kompozīta sastāvu, tiks pētītas to īpašības, virzot materiāla sastāvu, struktūru un morfoloģiju uz maksimālu sorbcijas spēju pieaugumu.

Pilnveidota un attīstīta metode sūkļa veida grafēna ieguvei un īpašību izpēte, izmantojot oglekļa šķīšanu katalizatorā pie paaugstinātas temperatūras un izsēdināšanu grafēna veidā, temperatūru samazinot. Ggrafēna materiāla iegūšanai izmantota oglekļa dozēta jaukšana ar niķeļa pulveri un maisījuma izkarsēšana līdz 900 – 1000 °C, pēc tam to atdzesējot līdz istabas temperatūrai. Dzesēšanas procesa laikā izveidojies grafēna materiāla slānis iegūts, nokodinot metālu. Iegūtais grafēna materiāls pētīts ar augstas izšķiršanas transmisijas mikroskopu, skenējošo elektronu mikroskopu un rentgendifrakciju.

Pētījuma mērķis bija izstrādāt vienkāršu, viegli realizējamu metodi brīvi izvietota grafēna materiāla iegūšanai, sastāvoša no grafēna slāņa ar sūkļa morfoloģiju no dažu grafēna slāņu biezuma kristalītiem. Mērķis ir sasniegts, izmantojot speciālu atlaidināšanas režīmu un žāvēšanu sasaldējot.

Iegūtie slāņi bija dažu grafēna slāņu nanokristāli ar grauda izmēru 1 līdz 10 nm. Elektronu mikroskopijas attēli un rentgenstaru difrakcija parāda, ka ar izstrādāto metodi var iegūt grafēna materiālu ar sūkļa morfoloģiju un 1 - 3 grafēna slāņu biezumu.

Rx17

K59, K60, K61

16.

Materiālu datormodelēšana

Tiks veikta jaunu materiālu liela mēroga datormodelēšana kurināmā šūnu pielietojumiem

Neitrālo un lādēto skābekļa vakanču termodinamiskās īpašības vairākos ABO3 perovskītos tika noteiktas, pamatojoties uz pirmo principu fononu aprēķiniem. Rūpīgi izanalizētā vakanču segregācija virsmu virzienos. Īpaša uzmanība tika pievērsta 100, 110, 111 virsmu īpašībām. Paredzēti jauni moderni materiāli. Tika izstrādāta jauna kvantu lauka pieeja fotoierosinātajiem izolatoriem.

R13-R15

Rx18

K62, K63

17.

Materiālu datormodelēšana

Tiks veikta filtrējošās membrānas materiāla datormodelēšana oglekļa dioksīda uztveršanai

Tika ieteiktas jaunas progresīvas membrānas uz (La, Sr) FeO3 perovskītu cieto šķīdumu bāzes. No pirmajiem principiem tika modelēta membrānas mijiedarbība ar CO2 gāzes fāzē. Tika prognozētas teorētiski un novērotas eksperimentāli vairākas CO2 molekulu adsorbcijas konfigurācijas ar un bez karbonāta veidošanos.

Rx19-Rx22

K64-K81

18.

Materiālu datormodelēšana

Tiks veikta uz nanoizmēra oglekļa bāzes nanosensoru sistēmas konstruēšana un modelēšana

No pirmajiem principiem tika prognozēta dažu WS2 slāņu negaidīta epitaksiāla augšana uz {11̅00} ZnO nanovadu skaldnēm. Tika pētīts TiO2 ar oglekļa piemaisījumu. Tika aprēķināta nanooglekļa atomu un elektronu struktūra. Tika izstrādāta simetrijas teorijas pieeja ar oglekli aktivēto ZnO nanovadu superšūnas modelim.

R16-R18

Rx23-Rx28

K82-K86

M14-M15

19.

Materiālu datormodelēšana

Tiks veikta neorganisko nanocauruļu, nanovadu un nanoklasteru īpašību datormodelēšana

No pirmajiem principiem tika prognozētas C, N, S un Fe-leģētās TiO2 un SrTiO3 nanocaurules redzamās gaismas ietekmētai fotokatalītiskajai ūdens sadalīšanai. Tika rūpīgi izanalizēta SrTiO3 nanovadu un dopēto TiO2 anatāza (101) nanocauruļu enerģētiskā stabilitāte un fotokatalītiskā aktivitāte.

R19-R23

Rx29-Rx30

K87-K88

20.

Plānas kārtiņas ar metāla-izolatoru pāreju pētījumi

Projekta aktivitātes ietvaros plānots izgatavot un izpētīt plānas kārtiņas ar metāla-izolatoru pareju, kuri ir piemēroti pielietošanai optiskajā atmiņā, optiskajā litogrāfijā, viedajos spoguļos un sensoros.

Tika izstrādāta līdzstrāvas magnetrona izsmidzināšanas tehnoloģija vara nitrīda (Cu3N) plānas kartiņas iegūšanai un nodemonstrēta to izmantošana optiskā litogrāfijā. Metāla-izolatoru pāreju Cu3N var izraisīt temperatūra vai spiediens.

Tika veikti polikristāliskā vara nitrīda in-situ rentgenabsorbcijas spektroskopijas pētījumi atkarība no temperatūras (T=0-300 K) un spiediena (P=0-27 GPa), izmantojot sinhrotrona starojumu DESY un SOLEIL centros.

Tika noteikta vara atomu vibrācijas anizotropija un stipra korelācija atomu kustībā pa -N-Cu-N- atomu ķēdēm.

Tika noteikta un izskaidrota atgriezeniskā pāreja metāliskā stāvoklī Cu3N, ja spiediens palielinās virs P=5 GPa.

R24

Rx31-Rx33

K89-K92

M16-M17

P7, P6

21.

Vakuumpārklājumu izstrāde

Tiks veidoti TiO2, TiN, ZrO2, ZnO, SiO2 pārklājumi uz škiedrmateriāliem

Ar magnetronās izputināšanas metodi iegūti ZnO, TiO2 un ZrO2 pārklājumi uz stikla šķiedras auduma. Iegūtās plānās kārtiņas saturēja kristālisku ZnO vai TiO2 anatāzu. Optiskās un skenējošās elektronu mikroskopijas pētījumi parādīja, ka iegūtās kārtiņas ir homogēnas ar gludu virsmu. Tomēr vairākiem iegūtajiem oksīdu pārklājumiem novērota slikta mehāniskā adhēzija uz stikla šķiedras auduma virsmas - tādēļ tika veikti papildus stikla šķiedras audumu virsmas pētījumi.

K93-K96

22.

Elektroforēzes iekārtas prototipa

pilnveidošana

Tiks veikta TiO2 un ONC/grafēna pārklājumu uzklāšana.

Pilnveidota elektroforēzes iekārta, papildinot to ar cirkulācijas sūkni un ultraskaņas vannu. Ar elektroforēzes (EPD) metodi iegūtas redzamās gaismas diapazonā fotoaktīvas Fe-TiO2 un TiO2-WO3 kārtiņas. Parādīts, ka TiO2-WO3 kārtiņas darbojas kā efektīvs fotokatalizators organisko vielu noārdīšanā. Elektroforētiski iegūtās reducētā grafēna oksīda (rGO) un ONC kārtiņas pētītas kā anodmateriāls litija jonu baterijām.

K97

M18

23.

Dzelzs fosfāta nanoslāņu pārklājumu iegūšana

Tiks iegūti un testēti dzelzs fosfāta pārklājumi litija jonu baterijām.

Ar elektroforēzes (EPD) metodi iegūti litija dzelzs fosfāta (LiFePO4) nanopārklājumi uz tērauda substrāta kā izejvielas izmantojot LiFePO4 pulveri, ogles kvēpus un PVDF saistvielu NMP šķīdinātājā. Parādīts, ka veiksmīgai LiFePO4 kārtiņas uzklāšanai sākotnējai dispersijai ir nepieciešams pievienot virsmas aktīvu vielu (Triton X-100). Eksperimentāli noteikti EPD procesa optimālie parametri, lai iegūtu kārtiņas ar augstāko gravimetrisko lādiņietilpību (~ 100 mAh/g): TX-100 koncentrācija 1.6 %, uznešanas laiks 15 min un elektriskā lauka intensitāte 100 V/cm.

M19

24.

Uz grafēna bāzes daudzslāņu un monoslāņu kompozītmateriālu iegūšana

Tiks iegūtas plānās un biezas kārtiņas enerģijas uzkrāšanas pielietojumiem

Ar elektroforēzes (EPD) metodi iegūtās kompozītmateriālu kārtiņas TiO2/rGO, Fe2O3/rGO un TiO2/Fe2O3/rGO tika pētītas kā anoda materiāls litija jonu baterijām (rGO - reducēts grafēna oksīds). Eksperimentālie rezultāti parāda, ka α-Fe2O3/TiO2/rGO kārtiņām ir ļoti augsta gravimetriskā lādiņietilpība un ciklējamība. Iegūtā lādiņietilpība 790 mAh/g bija pēc 150 cikliem pie strāvas blīvuma 100 mA/g. Uzlabotās elektroķīmiskās īpašības ir saistītas ar rGO vienmērīgu izkliedi telpā starp α-Fe2O3 un TiO2 daļiņām, kā arī sinerģisku efektu starp metāla oksīdiem un rGO.

P8

25.

Nanostruktūru veidošanās mehānismu izpēte

Tiks pētīti nanostruktūru veidošanās mehānismi LiF un MgO kristālos, kas veidojas augstas enerģijas jonu apstarošanas rezultātā

Pētīta dislokāciju struktūras veidošanās, mehānisko un optisko īpašību modifikācija ar augstas enerģijas joniem apstarotos radiācijas jutīgos (LiF) un radiācijas izturīgos (MgO) kristālos. Parādīts, ka ievērojamas LiF struktūras un īpašību izmaiņas var panākt ne tikai izmantojot smagos jonus (U, Bi, Au u.c.), bet arī plašāk pieejamos vieglos jonus (N, C un He), lietojot augstas dozas. 3He un 4He jonu gadījumā novērots specifisks efekts - dislokāciju veidošanās un cietības paaugstināšanās apgabalā aiz apstarotās zonas. Tas saistāms ar jonu kanalēšanas efektu un sadursmju izraisītā sekundārā starojuma ietekmi.

Iegūti jauni rezultāti par nanodefektu veidošanos nukleāriem pielietojumiem perspektīvos MgO kristālos un to mehānisko īpašību saglabāšanos pie augstām dozām Rezultāti apliecina, ka radiācijas defektu radīšanā blakus elektronisko ierosinājumu mehānismam vērā ņemamu ieguldījumu dod jonu elastiskās sadursmes ar atomu kodoliem.

R25-R27

Rx34-Rx37

K98-K102

P9

26.

Lāzertehnoloģijas ZnO elektrovadītspējas palielināšanai izstrāde

Tiks izstrādāta tehnoloģija ZnO elektrovadītspējas palielināšanai ar lāzera starojumu

Tika izstrādāta tehnoloģija ZnO elektrovadītspējas palielināšanai ar lāzera starojumu. Tika atklāts, ka lāzera starojuma mijiedarbību ar Zn kristālu raksturo divas sliekšņa intensitātes: pirmā sliekšņa intensitāte Ith1 = 3,5 MW/cm2, pie kuras vadītspēja sāk monotoni pieaugt 1000 reizes sakarā ar starpmezglu Zni atomu koncentrācijas palielināšanos līdz otrajai sliekšņa intensitātei Ith2= 290,0 MW/cm2, saistībā ar Zn starpmezglu atomu koncentrācijas pieaugumu pie apstarotās virsmas. Pie otrās sliekšņa intensitātes parādās “melnais ZnO”, kuru izraisa Zn nanodaļiņu aglomerācija. Tika izpētīta iespēja, izmantojot lāzera starojumu, veidot metāliskā Zn nanodaļiņas ar noteiktu izmēru un blīvumu uz ZnO kristāla. Palielinot lāzera starojuma impulsu skaitu (dozu), ieguva nanodaļiņas, kuru izmēri ir tieši proporcionāli impulsu skaitam. Tika novērota nanodaļiņu blīvuma pieauguma atkarība no impulsu skaita.

R28-R30

K103-K112

Rx38-Rx39

P10

27.

Fluorīdu nanokristālus saturošas oksifluorīdu keramikas sintēze

Tiks sintezēti oksifluorīdu stikli un stikla keramikas perspektīviem gaismas avotiem

Sintezēti jauni CaF2, SrF2 un NaLaF4 nanokristālus saturoši, ar retzemju joniem aktivēti oksifluorīdu materiāli - stikli un stikla keramikas, kuri ir perspektīvi luminoforu materiāli baltās gaismas diodēm.

Izpētīti ar Dy3+/Eu3+ diaktivēti stikla un stikla keramiku paraugi, kuri satur CaF2 vai SrF2 nanokristalītus. Konstatēta enerģijas pārnese no disprozija joniem (Dy3+) uz eiropija joniem (Eu3+) ar efektivitāti 6-68%, augot retzemju jonu koncentrācijas paraugā. Stikla keramikas paraugos ar SrF2 nanokristalītiem, enerģijas pārneses efektivitātei ir tendence palielināties, salīdzinot ar stikla paraugiem, tas varētu liecināt par retzemju jonu iebūvēšanos fluorīdu nanokristalītos. Efektīva enerģijas pārnese no disprozija uz eiropija joniem ļauj pastiprināt eiropija jonu luminiscenci sarkanajā spektra daļā, kurā disprozija joni neluminiscē, tādējādi uzlabojot ar Dy3+/Eu3+ diaktivētu paraugu luminiscences spektrālo sastāvu, pielietojumiem baltās gaismas diodēs.

R31-R33

K113-K119

P11

M20-M21

28.

Kadmija oksīdu saturošu kompozītmateriālu sintēze

Tiks sintezēti CdO saturoši kompozītmateriāli perspektīviem gaismas avotiem

Ar ekstrakcijas pirolītisko metodi sintezēti jauni kadmija oksīdu saturoši kompozītmateriāli - ZnO-CdO plānās kārtiņas un veikti to struktūras un luminiscences īpašību pētījumi. Parādīts, ka ar ekstrakcijas pirolītisko metodi ir iespējams iegūt jaunus oksīdu nanokompozītu materiālus. Sintezētās ZnO-CdO plānās kārtiņas sastāv no nanokristāliem ar izmēru apmēram daži desmiti nanometri.

Rx40

K120-K122

M22

29.

Jaunu neorganisko nanokompozītu ar uzlabotām termoelektriskajām īpašībām iegūšana un to īpašību raksturojums

Uz metālu oksīdu bāzes, optimizējot ķīmisko sastāvu un termiskās apstrādes procesu, izmantojot sola-gēla metodi paredzēts iegūt nanokompozītu materiālus ar termoelektriskajām īpašībām

Tika iegūti un raksturoti ar dzirksteļizlādi saķepināti un gaisā atkvēlināti Sn1-xSbxO2 (x ¼ 0, 0.01, 0.03, 0.05) keramiski termoelektrisko materiālu paraugi. Augstākā termo-elektriskā labuma vērtību ZT = 0.06 pie 1073 K tika novērota paraugam ar kompozīciju Sn0.99Sb0.01O2.

R34, R35

30.

Jaunu organisko matricu/ nanodaļiņu kompozītmateriālu ar uzlabotām termoelektriskajām īpašībām iegūšana un to īpašību raksturojums

Materiālus paredzēts iegūt, izmantojot gan kausējuma, gan šķīdinātāja tehnoloģijas.

Kā organiskās matricas paredzēts izmantot gan jau zināmos vadošos polimērus (PEDOT:PSS, PTH, PANI), gan pārbaudīt jaunu, līdz šim neizmantotu TE materiālu jomā, organisko materiālu klasi – mazmolekulāros stiklus. Paredzēts izmantot plašu nanodaļiņu loku – oglekļa nanomateriālus (oglekļa nanocaurules, grafēns etc.), neorganisko pusvadītāju, metālu un vadošu oksīdu nanodaļiņas.

Tika sintezēti 8 jauni tetretiotetracena (TTT) 2 un 2,8 – aizvietoti atvasinājumi. To termoelektriskās tika īpašības novērtētas salīdzinājumā ar TTT izmantojot speciālu pārbaudes protokolu. Svarīgākais secinājums no šiem pētijumiem bija, ka 2,8- di- aizvietotās TTT molekulas uzrāda ievērojami labākas par neaizvietotu TTT termoelektriskās īpašības.

R36

31.

Nanostrukturētu polimēru pusvadītāju (n- un- p veida) materiālu ar uzlabotām termoelektriskajām īpašībām iegūšana un to īpašību raksturojums

Izmantojot elektrovērpšanas (electrospinning) metodi paredzēts iegūt aksiāli sakārtotus polimēru pusvadītāju (n- un- p veida) nanodiegu klājumus un novērtēt to pielietojamību termoelektrisko ierīču veidošanā

Dopējot TTT tika iegūtas gan n- , gan p- veida nanostrukturētas organisko pusvadītāju plānās kārtiņas ar uzlabotām termoelektriskām īpašībām. Izmantojot tās tika izveidots “proof of concept” termoelektriskais ģenerators un tā jaudas ģenerēšanas īpašības raksturotas.

R37

32.

Plānu kārtiņu termoelektrisko īpašību pētniecisko metožu izstrādāšana

Paredzēts izgatavot eksperimentālās iekārtas un izstrādāt metodikas Zēbeka koeficienta un siltuma vadītspējas noteikšanai plāno kārtiņu paraugiem.

Tika izstrādātas metodikas un izgatavotas eksperimentālās iekārtas Zēbeka koeficienta un siltuma vadītspējas noteikšanai (3w metode) noteikšanai. Abas metodes ieviestas LU CFI.

2 metodikas

2 iekārtas.

33.

Oksifluorīdu stiklu un stikla keramikas paraugu sintēze un augšup-pārveidotās luminiscences īpašību izpēte

Paredzēts sintezēt dažāda sastāva oksifluorīdu stikla un stikla keramikas paraugus efektīvai infrasarkanā starojuma pārveidošanai redzamajā gaismā, ko var izmantot infrasarkanā starojuma sensoros vai gaismas avotos

Sintezētas ar Er3+ joniem aktivētas oksifluorīdu stiklu keramikas un izpētītas to īpašības atkarībā no sastāva, sintēzes apstākļiem un pēcapstrādes.

R38-R48

Rx41, Rx42

M23, P12

34.

Hibrīda nanostruktūru elektroluminiscences ierīču iegūšana un īpašību izpēte

Plānots noskaidrot optimālas nanostruktūru sintēzes un apstrādes nosacījumus.

Sintezētas vairāku pārejas metālu halkogenīdu materiālu 1D un 2D nanostruktūras, kurām ir labs potencials elektroluminiscences ierīču izgatavošanā.

M24, P13

35.

Sintezēt CuO nanovadus, noteikt sintēzes efektivitātes termisko atkarību. CuO nanovadu parklāšanas ar WO3 tehnoloģisko režīmu izstrāde. SnO (ZnO) nanovadu sintēze un SnO (ZnO)-WO3 sistēmas veidnes izstrāde. SnO nanovadu sintēze un SnO-In2O3 sistēmas veidnes izstrāde.

Jaunu kodola-apvalka tipa nanovadu sintēze un raksturošana. Kodola-apvalka nanovadu mehāniskas un fotoelektriskas īpašības.

Plānots noskaidrot optimālu nanostruktūru sintēzes temperaturu. Paredzēts atrast efektivu metodi WO3 uzklašanai uz CuO nanovadiem. Paredzēts sintezēt ZnO nanovadus kā kodolu “kodols-apvalks” hibrīdu nanostruktūru iegūšanai. Izveidot ZnO-WO3 “kodola-apvalka” nanovadu sistēmu. Paredzēts sintezēt SnO nanovadus kā kodolu “kodols-apvalks” hibrīdu nanostruktūru iegūšanai. Izveidot SnO-In2O3 vai SnO-WO3

“kodola-apvalka” nanovadu sistēmu. Paredzets sintezēt ZnO-WS2 “kodola-apvalka” nanovadus un izpētīt elektriskās un fotoelektriskās īpašības. Plānots sintezēt metala (Au, Ag) nanovadus ar oksīda apvalku (Al2O3) “kodols-apvalks” hibrīdu nanostruktūru iegūšanai un izpētīt to mehāniskās īpašības.

Veiksmīgi sintezēti CuO nanovadi uz Cu folijas virsmas. Optimālā sintēzes temperatūra 400°C. Reaktīva līdzstrāvas magnetrona uzputināšana no metāliska W mērķa Ar/O2 atmosferā identificēta kā optimāla metode.

ZnO nanovadi tika sintezēti ar CVD metodi no zelta katalizatora un ZnO+C prekursoriem slāpekļa gāzes plūsmā pie 800-900°C. WO3 slānis tika izveidots ar reaktīvu magnetrona uzputināšanu. SnO nanovadi tika sintezēti ar CVD metodi no zelta katalizatora un SnO+C prekursoriem slāpekļa gāzes plūsmā pie 900°C. WO3 slānis tika izveidots ar reaktīvu magnetrona uzputināšanu.

Veiksmīgi sintezēti ZnO-WS2 nanovadi, izveidoti fotorezistori uz individuālu nanovadu bāzes, un izpētītas elektriskās un fotoelektriskās īpašības. Sasniegti labi rezultati, kur kodola-apvalka nanovadi uzrādīja labākus fotodetektēšanas parametrus salīdzinājumā ar ZnO nanovadiem.

Ar šķidrās ķīmijas metodēm sintezēti Ag un Au nanovadi, ar ALD metodi izaudzēts Al2O3 apvalks, iegūti Au-Al2O3 un Ag-Al2O3 “kodola-apvalka” nanovadi, un izpētītas to mehāniskās īpašības.

R51-R54

K123-K124, R49-R50, M25

36.

Sulfīdu (ZnS, PbS, CdS un citi) nanovadu un ZnS-WO3 sistēmas veidnes izstrāde

Paredzēts sintezēt ZnS, PbS, CdS, In2S3 nanovadus un pētīt elektriskās un fotoelektriskās īpašības. Paredzēts sintezēt ZnS nanovadus kā kodolu “kodols-apvalks” hibrīdu nanostruktūru iegūšanai. Izveidot ZnS-WO3 un ZnS-MoO3 “kodola-apvalka” nanovadu sistēmu.

Veiksmīgi sintezēti ZnS, PbS, CdS, In2S3 nanovadi, izveidoti fotorezistori uz individuālu nanovadu bāzes, un izpētītas elektriskās un fotoelektriskās īpašības.

ZnS nanovadi tika izveidoti no ZnO nanovadiem, karsējot tos sēra atmosferā. MoO3 slānis tika izveidots ar reaktīvu magnetrona uzputināšanu no Mo mērķa Ar/O2 gāzu atmosferā.

R55 K125-K127

M26

 
ZINĀTNISKĀS PUBLIKĀCIJAS: Žurnālos ar SNIP > 1
R1. Š.Svirskas, M.Dunce, E.Birks, A.Sternberg, J.Banys Electromechanical properties of Na0.5Bi0.5TiO3-SrTiO3-PbTiO3 solid solutions J.Phys.Chem.Sol. vol.114, p. 94-99, 2018, doi.org/10.1016/j.jpcs.2017.11.007 R2. E.Birks, M.Dunce, J.Peräntie, J.Hagberg, A.Sternberg. Direct and indirect determination of electrocaloric effect in Na0.5Bi0.5TiO3. J.Appl.Phys.vol.121, p.224102, 2017, doi.org/10.1063/1.4985067 R3. R.Ignatans, M.Dunce, E.Birks, A.Sternberg. Novel octahedral tilt system a+b+c+ in (1-x) Na0.5Bi0.5TiO3-xCdTiO3 solid solutions. J.Mater.Sci. 52, 7149-7157, 2017, DOI 10.1007/s10853-017-0950-8 R4. Birks E., Dunce M., Ignatans R., Kuzmin A., Plaude A., Antonova M., Kundzins K., Sternberg A. Structure and dielectric properties of Na0.5Bi0.5TiO3-CaTiO3 solid solutions. Journal of Applied Physics, vol.119, pp.0741102 (7), 2016, doi.org/10.1063/1.4942221 R5. Dimza V., Popov A.I., Lace L., Kundzins M., Kundzins K., Antonova M., Livins M. Effects of Mn doping on dielectric properties of ferroelectric relaxor PLZT ceramics. Current Appl.Phys., vol.17, pp.169-173, 2016, doi.org/10.1016/j.cap.2016.11.010 R6. J. Andzane, G. Kunakova, S. Charpentier, V. Hrkac, L. Kienle, M. Baitimirova, T. Bauch, F. Lombardi, and D. Erts. Catalyst-free vapour-solid technique for deposition of Bi2Te3 and Bi2Se3 nanowires/nanobelts with topological insulator properties, Nanoscale, 7, 15935 – 15944 (2015), DOI: 10.1039/C5NR04574F R7. M. Baitimirova, J. Andzane, G. Petersons, R. Meija, M. Romanova, R. Poplausks and D. Erts. Vapor-solid synthesis of non-planar bismuth selenide nanoplates on graphene substrate. J. Mater. Sci. 51 (17) 8224-32 (2016) DOI: 10.1007/s10853-016-0097-z R8. M. Baitimirova, R. Viter, J. Andzane A. van der Lee, D. Voiry, I. Iatsunskyi, E. Coy, L. Mikoliunaite, S. Tumenas, K. Załęski, Z. Balevicius, I. Baleviciute, A. Ramanaviciene, A. Ramanavicius, S. Jurga, D. Erts, Mikhael Bechelany. Tuning of Structural and Optical Properties of Graphene/ZnO Nanolaminates, J. Phys. Chem. C, 120(41) 23716-23725 (2016) R9. I. Iatsunskyi, M. Baitimirova, E. Coy, L. Yate, R. Viter, A. Ramanavicius, S. Jurga, M. Bechelany, D. Erts. Influence of ZnO/Graphene nanolaminate periodicity on their structural and mechanical properties, Journal of Materials Science & Technology, in press R10. J. Andzane, G. Kunakova, J.Varghese, J.D. Holmes, D. Erts. Photoconductive properties of Bi2S3 nanowire arrays grown in porous alumina template. Journal of Applied Physics, 117(6), 064305 (2015). R11. U. Malinovskis, A. Berzins, F.H. Gahbauer, R. Ferber, G. Kitenbergs, I. Muiznieks, D. Erts, J. Prikulis. Colloidal nanoparticle sorting and ordering on anodic alumina patterned surfaces using templated capillary force assembly. Surface & Coatings Technology, 326, 264-269 (2017). R12. R. Poplausks,_J. Prikulis, D. Jevdokimovs, U. Malinovskis, and D. Erts Production of rainbow-like variable thickness anodic alumina spacer for optimization of plasmonic scattering by nanoholes on mirror, ACS Omega, in press R13. T.S. Bjørheim, M. Arrigoni, D. Gryaznov, E.A. Kotomin, and J. Maier, Thermodynamic properties of neutral and charged oxygen vacancies in BaZrO3 based on first principles phonon calculations. - Phys. Chem. Chem. Phys., 2015, 17, p. 20765-20774. R14. R.I. Eglitis and A.I. Popov. Systematic trends in (001) surface ab initio calculations of ABO3 perovskites. J. Saudi Chem. Soc., 2018, 22, pp. 459-468. DOI: 10.1016/j.jscs.2017.05.011 R15. Y. Mastrikov, R. Merkle, E. A. Kotomin, M. Kukla and J. Maier . Surface termination effects on oxygen reduction reaction rate at fuel cell cathodes. J. Mater. Chem. A, 2018, DOI: 10.1039/C8TA02058B. R16. V.M. Lisitsyn, L.A. Lisitsyna, A.I. Popov, E.A. Kotomin, F.U. Abuova, A. Akilbekov, and J. Maier, Stabilization of primary mobile radiation defects in MgF2 crystals. - Nucl. Instr. Meth. Phys. Res. B, 2016, 374, p. 24–28. R17. Yu.F. Zhukovskii, A. Platonenko, S. Piskunov, and E.A. Kotomin, Ab initio simulations on migration paths of interstitial oxygen in corundum. - Nucl. Instr. Meth. Phys. Res. B, 2016, 374, p. 29–34. R18. A.I. Popov, E.A. Kotomin, and J. Maier. Analysis of self-trapped hole mobility in alkali halides and metal halides. Solid State Ionics, 2017, 302, p. 3–6. DOI: 10.1016/j.ssi.2016.12.004 R19. O. Lisovski, A. Chesnokov, S. Piskunov, D. Bocharov, Yu.F. Zhukovskii, M. Wessel, and E. Spohr, Ab initio calculations of doped TiO2 anatase (101) nanotubes for photocatalytical water splitting applications. – Mater. Sci. Semicond. Process. 2016, 42, p. 138-141. R20. S. Piskunov, O. Lisovski, J. Begens, D. Bocharov, Yu.F. Zhukovskii, M. Wessel, and E. Spohr, C‑, N‑, S‑, and Fe-doped TiO2 and SrTiO3 nanotubes for visible-light-driven photocatalytic water splitting: Prediction from first principles. - J. Phys. Chem. C, 2015, 119, p. 18686−18696. R21. B. Polyakov, A. Kuzmin, K. Smits, J. Zideluns, E. Butanovs, J. Butikova, S. Vlassov, S. Piskunov, and Yu.F. Zhukovskii, Unexpected epitaxial growth of a few WS2 layers on {11̅00} facets of ZnO nanowires. - J. Phys. Chem. C, 2016, 120, p. 21451−21459. R22. V. Dimza, A.I. Popov, L. Lāce, M. Kundzins, K. Kundzins, M. Antonova, and M. Livins. Effects of Mn doping on dielectric properties of ferroelectric relaxor PLZT ceramics. Current Appl. Phys., 2017, 17, p. 169-173. DOI: 10.1016/j.cap.2016.11.010. R23. D. Bocharov, S. Piskunov, Yu.F. Zhukovskii, E. Spohr, and P.N. D'yachkov. First principles modeling of 3d-metal doped three-layer fluorite-structured TiO2 (4,4) nanotube to be used for photocatalytic hydrogen production. Vacuum, 2017, 146, p. 562-569. DOI: 10.1016/j.vacuum.2017.05.002 R24. J. Timoshenko, A. Anspoks, A. Kalinko, A. Kuzmin, Thermal disorder and correlation effects in anti-perovskite-type copper nitride, Acta Mater. 129 (2017) 61-71. DOI: 10.1016/j.actamat.2017.02.074 R25. K. Kukli, E.Salmi, T. Jõgiaas, R. Zabels, M. Schuisky, J. Westlinder, K. Mizohata, M. Ritala, M. Leskelä. Atomic layer deposition of aluminum oxide on modified steel substrates. Surface & Coatings Technology, 304(2016) 1-8. doi.org/10.1016/j.surfcoat.2016.06.064 R26 A. Dauletbekova, V. Skuratov, N. Kirilkin, I. Manika, J. Maniks, R. Zabels, A. Akilbekov, A. Volkov, M. Baizhumanov, M. Zdorovets, A. Seitbayev. Depth profiles of aggregate centers and nanodefects in LiF crystals irradiated with 34 MeV 84Kr, 56 MeV 40Ar and 12 MeV 12C ions. Surface & Coatings Technology (in press, doi.org/10.1016/j.surfcoat.2018.03.096). R27. R. Grants I.Manika, R.Zabels, J.Maniks, K.Schwartz, T.Krasta, A.Kuzmins. Formation of dislocations in LiF irradiated with 3He and 4He ions. Journal of Nuclear Materials 507 (2018) 241-247. doi.org/10.1016/j.jnucmat.2018.05.005 R28. A. Voznyi, V. Kosyak, L. Grase, J. Vecstaudža, P. Onufrijevs, Yu. Yeromenko, A. Medvid’, A. Opanasyuk, Formation of SnS phase obtained by thermal vacuum annealing of SnS2 thin films and its application in solar cells, Materials Science in Semiconductor Processing 79 (2018) 32–39 R29. Y.V. Znamenshchykov, V.V. Kosyak, A.S. Opanasyuk, E. Dauksta, A.A. Ponomarov, A.V. Romanenko, A.S. Stanislavov, A. Medvids, I.O. Shpetnyi, Yu.I. Gorobets, The surface morphology, structural properties and chemical composition of Cd1−xZnxTe polycrystalline thick films deposited by close spaced vacuum Sublimation, Materials Science in Semiconductor Processing 63 (2017) 64–71. R30. P.Onufrijevs, P. Scajev, K. Jarasiunas, A. Medvid, V. Korsaks, N. Mironova-Ulmane, M. Zubkins, and H. Mimura, “Photo-electrical and transport properties of hydrothermal ZnO”, J. Applied Physics, vol. 119, 135705 (2016). R31. E. Elsts, G. Krieke, U. Rogulis, K. Smits, A. Zolotarjovs, J. Jansons, A. Sarakovskis, K. Kundzins, Rare earth doped glass-ceramics containing NaLaF4 nanocrystals, Optical Materials 2016, vol. 59, p. 130-135, DOI: 10.1016/j.optmat.2016.01.005; R32. M. Kemere, J. Sperga, U. Rogulis, G. Krieke, J. Grube, Luminescence properties of Eu, RE3+ (RE=Dy, Sm, Tb) co-doped oxyfluoride glasses and glass-ceramics, J. of Luminescence, 2017, vol.181, pp. 25-30, DOI: 10.1016/j.jlumin.2016.08.062; R33. M.Kemere, U.Rogulis, J.Sperga, Studies of luminescence and energy transfer in Dy3+/Eu3+ co-doped oxyfluoride glasses and glass ceramics, J. of Alloys and Compounds, 2018, vol. 735, pp. 1253-1261; DOI: 10.1016/j.jallcom.2017.11.077; R34. Rubenis, K., Populoh, S., Thiel, P., Yoon, S., Müller, U., Locs, J., Thermoelectric properties of dense Sb-doped SnO2ceramics (2017) Journal of Alloys and Compounds, 692, pp. 515-521. DOI: 10.1016/j.jallcom.2016.09.062 R35. Rubenis, K., Locs, J., Mironova, J., Merijs-Meri, R. Influence of phase separation on thermal conductivity of Ti1-xSnxO2 ceramics (2016) Journal of Ceramic Science and Technology, 7 (1), pp. 135-138. DOI: 10.4416/JCST2015-00061 R36. S. Woodward, M. R. Garrett, M. J. Durán-Peña, W. Lewis, K. Pudzs, J. Uzulis, I. Mihailovs, B. Tyril, J. Shine, M. Rutkis and E. F. Smith, Synthesis and thermoelectric properties of 2- and 2,8-substituted tetrathiotetracenes, J. Mater. Chem. C, 2018,6, 3403-3409 DOI: 10.1039/C8TC00073E R37. Pudzs, K., Vembris, A., Rutkis, M., Woodward, S. Thin Film Organic Thermoelectric Generator Based on Tetrathiotetracene (2017) Advanced Electronic Materials, 3 (2), art. no. 1600429. DOI: 10.1002/aelm.201600429 R38. Krieke, G., Sarakovskis, A., Springis, M. Cubic and rhombohedral Ba4Lu3F17:Er3+ in transparent glass ceramics: Crystallization and upconversion luminescence (2018) Journal of Luminescence, 200, pp. 265-273. DOI: 10.1016/j.jlumin.2018.04.016 R39. Krieke, G., Sarakovskis, A., Springis, M. Upconversion luminescence of Er3 +/Yb3 +and their role in the stabilization of cubic NaLaF4 nanocrystals in transparent oxyfluoride glass ceramics (2018) Journal of Non-Crystalline Solids, 481, pp. 335-343. DOI: 10.1016/j.jnoncrysol.2017.11.016 R40. Krieke, G., Sarakovskis, A., Springis, M. Ordering of fluorite-type phases in erbium-doped oxyfluoride glass ceramics (2018) Journal of the European Ceramic Society, 38 (1), pp. 235-243. DOI: 10.1016/j.jeurceramsoc.2017.08.037 R41. Krieke, G., Sarakovskis, A., Ignatans, R., Gabrusenoks, J. Phase transitions and upconversion luminescence in oxyfluoride glass ceramics containing Ba4Gd3F17 nanocrystals (2017) Journal of the European Ceramic Society, 37 (4), pp. 1713-1722. DOI: 10.1016/j.jeurceramsoc.2016.12.023 R42. Krieke, G., Sarakovskis, A., Springis, M. Upconversion luminescence of a transparent glass ceramics with hexagonal Na(Gd,Lu)F4 nanocrystals (2017) Journal of Alloys and Compounds, 694, pp. 952-958. DOI: 10.1016/j.jallcom.2016.10.156 R43. Krieke, G., Sarakovskis, A. Crystallization and upconversion luminescence of distorted fluorite nanocrystals in Ba2+ containing oxyfluoride glass ceramics (2016) Journal of the European Ceramic Society, 36 (7), pp. 1715-1722. DOI: 10.1016/j.jeurceramsoc.2016.01.025 R44. Sarakovskis, A., Krieke, G. Upconversion luminescence in erbium doped transparent oxyfluoride glass ceramics containing hexagonal NaYF4 nanocrystals (2015) Journal of the European Ceramic Society, 35 (13), pp. 3665-3671. DOI: 10.1016/j.jeurceramsoc.2015.06.014 R45. Sarakovskis, A., Krieke, G., Doke, G., Grube, J., Grinberga, L., Springis, M. Comprehensive study on different crystal field environments in highly efficient NaLaF4:Er3+ upconversion phosphor (2015) Optical Materials, 39, pp. 90-96. DOI: 10.1016/j.optmat.2014.11.004 R46. Tuomela, A., Pankratov, V., Sarakovskis, A., Doke, G., Grinberga, L., Vielhauer, S., Huttula, M. Oxygen influence on luminescence properties of rare-earth doped NaLaF4 (2016) Journal of Luminescence, 179, pp. 16-20. DOI: 10.1016/j.jlumin.2016.06.021 R47. Yukhno, E.K., Bashkirov, L.A., Pershukevich, P.P., Kandidatova, I.N., Petrov, G.S., Mironova-Ulmane, N., Sarakovskis, A., Excitation and photoluminescence spectra of single- and non-single-phased phosphors based on LaInO3 doped with Dy3+, Ho3+ activators and Sb3+ probable sensitizer (2017) Journal of Luminescence, 190, pp. 298-308. DOI: 10.1016/j.jlumin.2017.05.064 R48. Grube, J. Temperature influence on NaLaF4:Er3+ green luminescence (2016) Journal of Luminescence, 179, pp. 107-113. DOI: 10.1016/j.jlumin.2016.06.046 R49. B.Polyakov, A. Kuzmin, S.Vlassov, E. Butanovs, J. Zideluns, J. Butikova, R.Kalendarev, M.Zubkins. A comparative study of heterostructured CuO/CuWO4 nanowires and thin films. Journal of Crystal Growth 480 (2017) 78–84 R50. B.Polyakov, A.Kuzmin, K. Smits, J. Zideluns, E. Butanovs, J. Butikova, S. Vlassov, S. Piskunov, Y. F. Zhukovskii. Unexpected Epitaxial Growth of a Few WS2 Layers on {1-100} Facets of ZnO Nanowires, J. Phys. Chem. C, 120 (2016) 21451-21459 R51. E. Butanovs, S. Vlassov, A. Kuzmin, S. Piskunov, J. Butikova, B. Polyakov. Fast-response single-nanowire photodetector based on ZnO/WS2 core/shell heterostructures. Appl. Mater. Interfaces 10 (2018) 13869−13876. R52. S. Vlassov, B. Polyakov, M. Vahtrus, M. Mets, M. Antsov, S. Oras, A. Tarre, T. Arroval, R. Lohmus, J. Aarik. Enhanced flexibility and electron-beam-controlled shape recovery in alumina-coated Au and Ag core-shell nanowires. Nanotechnology 28 (2017) 505707 (10pp) R53. S. Vigonski, V. Jansson, S.Vlassov, B.Polyakov, E.Baibuz, S.Oras, A.Aabloo, F. Djurabekova, V.Zadin. Au nanowire junction breakup through surface atom diffusion. Nanotechnology 29 (2018) 015704 (10pp) R54. S. Vlassov, S.Oras, M.Antsov, J. Butikova, R. Lõhmus, B. Polyakov. Low-friction Nanojoint Prototype. Nanotechnology 29 (2018) 195707 (6pp) R55. E. Butanovs, A.Kuzmin , J. Butikova, S. Vlassov, B. Polyakov, Synthesis and characterization of ZnO/ZnS/MoS2 core-shell nanowires, Journal of Crystal Growth 459 (2017) 100–104
Žurnālos ar SNIP < 1
Rx1. Dunce M., Birks E., Kuzmin A., Ignatans R., Plaude A., Antonova M., Sternberg A. X-ray Diffraction and Raman Spectroscopy Studies in Na1/2Bi1/2TiO3-SrTiO3-PbTiO3 Solid Solutions. Ferroelectrics, vol. 503, p.52-59, 2016, doi.org/10.1080/00150193.2016.1217142 Rx2. Plaude A., Ignatans R., Birks E., Dunce M., Antonova M., Sternberg A. Structure and dielectric properties at phase transition of Na1/2Bi1/2TiO3-BaTiO3 solid solutions. Ferroelectrics, vol. 500, p.47-53, 2016, doi.org/10.1080/00150193.2016.1215220 Rx3. J. Kosmaca, J. Andzane, J. Prikulis, S.Biswas, J.D. Holmes, D.Erts, Application of nanoelectromechanical Ge nanowire mass sensor for manipulation and characterization of multilayer graphene flakes Science of Advanced Materials 7(3), 552-557 (2015) Rx4. R. Meija, G. Kunakova, J. Prikulis, J. Varghese, J.D. Holmes and D. Erts Relative Humidity Dependent Resistance Switching of Bi2S3 Nanowires. Journal of Nanomaterials, vol. 2017, Article ID 6823601, 6 pages, 2017, doi:10.1155/2017/6823601 Rx5. U. Malinovskis, A. Berzins, J. Smits, F.H. Gahbauer, R. Ferber, D. Erts, J. Prikulis. Fluorescent nanodiamond array deposition on porous anodized aluminium oxide using asperity assisted capillry force assembly. Proceedings of the Estonian Academy of Sciences, 67, (1) 416-421 (2017). Rx6. Drunka, R., Grabis, J., Krumina, A. Microwave Assisted Synthesis, Modification with Platinum and Photocatalytical Properties of TiO2 Nanofibers (2016) Materials Science (Medžiagotyra). 22 (1), pp. 139-141 http://dx.doi.org/10.5755/j01.ms.22.1.7353 Rx7. R. Drunka, J. Grabis, D. Jankoviča, D. Rašmane, A. Krūmiņa. Ar cēlmetāliem modificētu TiO2 nanopulveru fotokatalītiskās īpašības. MSAC 2016. Materials Science and Applied Chemistry. 21st October, 2016, Riga. Proceedings and Programme, 57-62. Rx8. Drunka, R., Grabis, J., Jankovica, Dz., Krumina, A. Microwave synthesis and properties of thin layer Pt modified TiO2 nanofibers coating (2017) Key Engineering Material, 721, 383-388 10.4028/www.scientific.net/KEM.721.383 Rx9. Drunka, R., Grabis, J., Jankoviča, D., Rašmane, D., Krūmiņa, A. Synthesis, Photocatalytic Properties and Morphology of Various TiO2 Nanostructures Modified with Gold. Proceedings of the Estonian Academy of Sciences, (2017) 66(4) 479-485 ISSN 1736-6046. e-ISSN 1736-7530 Oops, an error occurred! Code: 202412220855459dfaeff2 Rx10. Drunka, R., Grabis, J., Krūmiņa, A. Preparation of Au, Pt, Pd and Ag Doped TiO2 Nanofibers and Their Photocatalytic Properties Under LED Illumination. In: Key Engineering Materials Trans Tech Publications, (2018) 762, 283-287. DOI: 10.4028/www.scientific.net/KEM.762.283 Rx11. Jānis Grabis, Anita Letlena, Aija Krūmiņa Influence of Silver on Photocatalytic Activity of Nanosized ZnO Doped with Iron Group Metals Solid State Phenomena (2017) 267 93-97 DOI: 0.4028/www.scientific.net/SSP.267.93 Rx12. Jānis Grabis, Dzidra Jankoviča, Ints Šteins, Māra Lubāne, Inta Sīpola. "Characteristics and Sinterability of Ceria Stabilized Zirconia Nanoparticles Prepared by Chemical Methods".Materials Science (Medžiagotyra), 2018. Rx13. Rozenberga-Voska, L., Grabis, J., Zolotarjovs, A. Synthesis of Eu2+ and Dy3+ doped nanosized strontium aluminates and their properties (2017) Key Engineering Material, 721, pp. 311-315 Online since December 2016 10.4028/www.scientific.net/KEM.721.311 Rx14. P. Lesnicenoks, L. Grinberga, L. Jekabsons, A. Antuzevičš, A. Berzina, M. Knite, G. Taurins, Š. Varnagiris, J.Kleperis, Nanostructured carbon materials for hydrogen energetics, Advanced Materials Letters, 2017, 8(1), pp. 2-7 DOI: 10.5185/amlett.2016.7088 http://www.vbripress.com/aml/articlesinpres/details/674/ Rx15.P. Lesnicenoks, J. Zemitis, L. Grinberga, G. Chikvaidze, J. Kleperis, M. Urbonavičius, S. Tučkute, D. Milčius, , Modified Graphene Sheet Stacks for Hydrogen Binding, Medziagotyra, 2017, 23 (1), pp 3-5 DOI: http://dx.doi.org/10.5755/j01.ms.23.1.13729 Rx16. V. Grehov, J.Kalnacs, A.Mishnev, K.Kundzins, Synthesis of Graphenic carbon materials on nickel particles with controlled quantity of carbon. Latvian Journal of Physics and Technical Sciences 2016. Vol 53 , N1, pp 53- 65. Rx17. V. Grehov, J.Kalnacs, A.Mishnev, K.Kundzins, “Nitrogen adsorbtion on graphene Sponges, Synthesized by Annealing a Mixture of Nickel and carbon Powders” . Latvian Journal of Physics and Technical Sciences 2017. Vol 54 , N1, pp 36- 48. Rx18. A. Platonenko, D. Gryaznov, S. Piskunov, Yu.F. Zhukovskii, and E.A. Kotomin, Charged oxygen interstitials in corundum: first principles simulations. - Phys. Stat. Sol. C, 2016, 13, p. 932–936. Rx19. E. Klotins, A novel quantum field approach to photoexcited insulators. - Low Temp. Phys., 2016, 42, p. 726-732. Rx20. A. Moskina, and I. Karbovnyk, Cathodoluminescence characterization of polystyrene–BaZrO3 hybrid composites. - Low Temp. Phys., 2016, 42, p. 760-763. Rx21. E.A. Kotomin, R. Merkle, Yu.A. Mastrikov, M.M. Kuklja, and J. Maier. The effect of (La,Sr)MnO3 cathode surface termination on its electronic structure. ECS Trans., 2017, 77, p. 67-73. DOI: 10.1149/07710.0067ecst SNIP(2016)=0.246 Rx22. E. Klotins. Finding electron-hole interaction in quantum kinetic framework. Latvian Journal of Physics and Technical Sciences. 2018, no.3 Rx23. A.Gopejenko, Yu.F. Zhukovskii, E.A. Kotomin, Yu.A.. Mastrikov, P.V. Vladimirov, V.A. Borodin, and A. Möslang, Ab initio modelling of Y–O cluster formation in fсс-Fe lattice. - Phys. Stat. Sol. B, 2016, 253, p. 2136-2143. Rx24. V.P. Savchyn, A.I. Popov, O.I. Aksimentyeva, H. Klym, Yu.Yu. Horbenko, V. Serga, A. Moskina, and I. Karbovnyk, Cathodoluminescence characterization of polystyrene–BaZrO3 hybrid composites. - Low Temp. Phys., 2016, 42, p. 760-763. Rx25. H. Klym, A. Ingram, O. Shpotyuk, I. Hadzaman, V. Solntsev, O. Hotra, and A.I. Popov, Positron annihilation characterization of free volume in micro- and macro-modified Cu0.4Co0.4Ni0.4Mn1.8O4 ceramics. - Low Temp. Phys., 2016, 42, p. 764-769. Rx26. M. Sokolov, R.I. Eglitis, S. Piskunov, and Yu.F. Zhukovskii. Ab initio hybrid DFT calculations of BaTiO3 bulk and BaO-terminated (001) surface F-centers. Int. J. Mod. Phys. B, 2017, 31, 1750251 (p. 1-15). DOI: 10.1142/S0217979217502514 Rx27. E.A. Kotomin, R. Merkle, Yu.A. Mastrikov, M.M. Kuklja, and J. Maier. The effect of (La,Sr)MnO3 cathode surface termination on its electronic structure. ECS Trans., 2017, 77, p. 67-73. DOI: 10.1149/07710.0067ecst Rx28. A.Lushchik, Ch. Lushchik, E. Vasil’chenko, and A.I. Popov. Radiation creation of cation defects in alkali halide crystals: Review and today’s concept. Low Temp. Phys., 2018, 44, pp. 357-367. Rx29. A.V. Bandura, R.A. Evarestov, and Yu.F. Zhukovskii, Energetic stability and photocatalytic activity of SrTiO3 nanowires: Ab initio simulations. - RSC. Adv., 2015, 5, p. 24115-24125. Rx30. Chesnokov, O. Lisovski, D. Bocharov, S. Piskunov, Yu.F. Zhukovskii, M. Wessel, and E. Spohr, Ab initio simulations on N and S co-doped titania nanotubes for photocatalytic applications. - Phys. Scr., 2015, 90, 094013 (p.1-7). Rx31. A. Kuzmin, A. Anspoks, A. Kalinko, A. Rumjancevs, J. Timoshenko, L. Nataf, F. Baudelet, T. Irifune, Effect of pressure and temperature on the local structure and lattice dynamics of copper(II) oxide, Phys. Procedia 85 (2016) 27-35. SNIP=0.568, DOI: 10.1016/j.phpro.2016.11.077 Rx32. A. Kuzmin, A. Kalinko, A. Anspoks, J. Timoshenko, R. Kalendarev, Study of copper nitride thin film structure, Latvian J. Phys. Tech. Sci. 53 (2016) 31-37. SNIP=0.656, DOI: 10.1515/lpts-2016-0011 Rx33. A. Kuzmin, A. Anspoks, A. Kalinko, J. Timoshenko, L. Nataf, F. Baudelet, T. Irifune, Origin of pressure-induced metallization in Cu3N: an X-ray absorption spectroscopy study, Phys. Status Solidi B 255 (2018) 1800073:1-6. DOI: 10.1002/pssb.201800073 Rx34. K. Schwartz, J. Maniks, I. Manika. A review of color center and nanostructure creation in LiF under heavy ion irradiation. Phys. Scr. 90 (2015) 094011. http://iopscience.iop.org/article/10.1088/0031-8949/90/9/094011/pdf Rx35. R. Zabels, I. Manika, K. Schwartz, J. Maniks, R. Grants,  M. Sorokin, M. Zdorovets. Depth profiles of indentation hardness and dislocation mobility in MgO crystals irradiated with swift 84Kr and 14N ions. Appl. Phys. A: Material Science&Processing 120 (2015) 167-173. 320 (8 pages) https://doi.org/10.1007/s00339-015-9145-9 Rx36. R. Zabels, I. Manika, K. Schwartz, M. Baizhumanov, R. Grants, E. Tamanis, A. Dauletbekova, M. Zdorovets, MeV-energy Xe ion-induced damage in LiF: The contribution of electronic and nuclear stopping mechanisms. Phys. Status Sol.(b)., 253 (2016) (8)1511-1516. https://doi.org/10.1002/pssb.201552704 Rx37. R. Zabels, I. Manika, K. Schwartz, Formation of dislocations and hardening of LiF under high-dose irradiation with 5–21 MeV 12C ions , Appl. Phys. A: Material Science&Processing 123 (2017), 320 (8 pages), https://doi.org/10.1007/s00339-017-0934-1. Rx38. D. A. Baghdasaryan, D. B. Hayrapetyana, H. A. Sarkisyan,E. M. Kazaryana and A. Medvids, Conical Quantum Dot: Electronic States and Dipole Moment, Journal of Contemporary Physics (Armenian Academy of Sciences), 2017, Vol. 52, No. 2, pp. 129–137. Rx39. Arturs Medvids, Liga Grase, Pavels Onufrijevs, Hidenori Mimura, Volodymyr Yukhymchuk, and Gundars Mezinskis, Two-stage mechanism of Zn nanoparticles formation in ZnO crystal by Nd:YAG laser radiation, Phys. Status Solidi C 14, No. 7, 1700038 (2017) / DOI 10.1002/pssc.201700038 Rx40. A. Cvetkovs, O. Kiselova, U. Rogulis, V. Serga, R. Ignatans, Synthesis of ZnO and CdO-ZnO thin films by extraction–pyrolytic method, Latvian Journal of Physics and Technical Sciences, 2016, vol. 53, pp. 57–66; DOI: 10.1515/lpts-2016-0021, Rx41. Sarakovskis, A., Grube, J., Strals, K., Krieke, G., Springis, M., Mironova-Ulmane, N., Skvortsova, V., Yukhno, E.K., Bashkirov, L.A., Temperature and impurity concentration effects on upconversion luminescence in LaInO3 doped with Er3+ (2016) Fizika Nizkikh Temperatur, 42 (7), pp. 733-737. Rx42. Grube, J., Sarakovskis, A., Doke, G., Springis, M., Impact of Er3+ concentration on luminescence in NaLaF4 (2014) Latvian Journal of Physics and Technical Sciences, 51 (3), pp. 42-50. DOI: 10.2478/lpts-2014-0018
KONFERENČU RAKSTU KRĀJUMI UN TĒZES:
K1. L.Trinkler, B.Berzina. Localized transitions in luminescence of AlN ceramics. 30th Scientific Conf. of ISSP LU, 2014, Riga, Latvia, Abstract Book, p. 16. K2. P.Jankovska, V.Korsaks, L.Trinkler, B.Berzina. Luminescence of AlN nanopowder and its dependence on environment. 31th Scientific Conf. of ISSP LU, 2015, Riga, Latvia, Abstract Book, p. 9. K3. B.Berzina, V.Korsaks, L.Trinkler. Wide band gap nitrides and oxides – materials for oxygen gas sensors. 33rd Scientific Conf. of ISSP LU 2017, Riga, Latvia, Abstract Book, p. 11. K4. B.Berzina, V.Korsaks, L.Trinkler. Wide band gap nitrides and oxides – materials for oxygen gas optical sensors. International Conference FM&NT 2017, Riga, Latvia, Abstract Book, p. P-83. K5. B.Berzina, L.Trinkler, V.Korsaks. Luminescent nitrogen vacancy type defects in III group element nitrides AlN and hBN. International Conference EURODIM 2018, Bydgoszcz, Poland; accepted for oral presentation. K6. B.Berzina, V.Korsaks, L.Trinkler, R.Kirsteins. AlN based composite –white light emitter. International Conference FM&NT 2015, Riga, Latvia, Abstract Book, p. 389. K7. B.Berzina, L.Trinkler, V.Korsaks. White light emitter based on AlN nanopowder. EuroNanoForum 2015, Riga, Latvia. http://euronanoforum2015.eu/wpcontent/uploads/2015/03/Abstract­Berzina_Baiba.pdf K8. J. Banys, A. Sternberg, M. Antonova, Š. Bagdzevičius, E. Birks, K. Bormanis, M. Dunce, R. Grigalaitis, K. Kundzins, and J. Macutkevič. Cooperation of Latvian and Lithuanian Scientists in Studies of Ferroelectrics and Related Materials. RCBJSF-2014-FMNT, Riga, Latvia, September 29 – October 2, 2014. Abstracts. Riga, 2014, p. 31. K9. M.Dunce, E.Birks, R.Ignatans, A.Sternberg, H.Kabelka, A.Fuith, J.Perantie, J.Hagberg, M.Kundzinsh., E.Nitiss. Phase transitions in (1-x)Na0.5Bi0.5TiO3-xCaTiO3 solid solutions. 13th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity (RCBJSF), Matsue, Shimane, Japan, 19-23 June, 2016 K10. M.Dunce, E.Birks, R.Ignatans, M.Antonova, A.Sternberg, J.Perantie, J.Hagberg. Nature of dielectric polarisation and electrocaloric effect in poled and depoled Na0.5Bi0.5TiO3. 13th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity (RCBJSF), Matsue, Shimane, Japan, 19-23 June, 2016 K11. Laura Eglite, Reinis Ignatans, Karlis Kundzinsh, Maija Antonova, Maris Knite, Eriks Birks. STRUCTURE AND PHASE TRANSITIONS IN Yb AND Er DOPED Na0.5Bi0.5TiO3, FMNT, Tartu, Estonia, April 24-27, 2017 K12. Reinis Ignatans , Maija Antonova, Edgars Nitiss, Maris Kundzinsh, Eriks Birks, Andris Sternbergs. POLAR PHASE STABILIZATION IN THE (1-x)Na1/2Bi1/2TiO3-xATiO3 (A – Pb, Ba) SOLID SOLUTIONS BELOW MORPHOTROPIC PHASE BOUNDARY, FMNT, Tartu, Estonia, April 24-27, 2017 K13. FM&NT-2015 Functional materials and Nanotechnologies. October 5th-8th 2015. Vilnius, Lithuania, Preparation of Au modified TiO2 nanofibers and their photocatalytic activity. R. Drunka, J. Grabis, Dz. Jankovica, A. Krumina, Dz. Rasmane. Abstract Book. 128. K14. Modificētu TiO2 Nanošķiedru sintēze un to fotokatalītiskā aktivitāte. R. Drunka, J. Grabis, Dz. Jankoviča, A. Krūmiņa, Dz. Rašmane Institute of Solid State Physics University of Latvia Abstracts of the 32nd Scientific Conference February 17-19, 2016, Riga, 128 (stenda referāts) K15. Comparing Studies of Synthesis and Photocatalytical Properties of Various Morphology TiO2 Nanostructures Modified With With Platinum, Gold And Silver. R. Drunka, J. Grabis, Dz. Jankovica, A. Krumina, Dz. Rasmane. The 25th International Baltic Conference of Engineering Materials & Tribology BALTMATTRIB 2016 November 3-4 Riga, Latvija. Abstracts Book, 47 (referāts) K16. Drunka, R., Grabis, J., Jankoviča, D., Krūmiņa, A., Rašmane, D. Comparing Studies of Synthesis and Photocatalytical Properties of Various Morphology TiO2 Nanostructures Modified with Precious Metals. In: Abstracts of the 33rd Scientific Conference, Latvia, Rīga, 22-24 February, 2017. Rīga: LU Cietvielu fizikas institūts, 2017, pp.95-95. K17. Drunka, R., Grabis, J., Jankovica, D., Krumina, A., Rasmane, D. Comparing Studies of Synthesis and Photocatalytical Properties of Various Morphology TiO2 Nanostructures Modified with Gold. In: Functional Materials and nanotechnologies 2017 Book of Abstracts Tartu 2017, 86 K18. Rozenberga-Voska, L., Grabis, J. Synthesis and Photocatalytic Activity of Modified TiO2 Thin Films Prepared by Spray Pyrolysis Solid State Phenomena. In: 26th International Baltic Conference Materials Enginnering 2017 October 26-27, 2017 Kaunas, Lithuania, Conference Book, 25 K19. FM&NT-2015 Functional materials and Nanotechnologies. October 5th-8th 2015. Vilnius, Lithuania. Characteristics and sinterability of ceria stabilized zirconia nanoparticles prepared by chemical methods. J. Grabis, Dz. Jankoviča, I. Šteins, M. Lubāne, E. Sokolova. K20. Stabilizēta cirkonija dioksīda nanodaļiņu sintēze un pārstrāde nanomateriālos. J. Grabis, Dz. Jankoviča, I. Šteins, K. Šmits, M. Lubāne Institute of Solid State Physics University of Latvia. Abstracts of the 32nd Scientific Conference February 17-19, 2016, Riga, 108 (referāts) K21. Nanokompozītu sintēze ZnO-Zn2SnO4/Ag sistēmā un to fotokatalītiskā aktivitāte. J. Grabis, A. Letlena, Dz. Rašmane, A. Krūmiņa Institute of Solid State Physics University of Latvia Abstracts of the 32nd Scientific Conference February 17-19, 2016, Riga, 127 (stenda referāts) K22. Parameters and sinterability of mullite-ZrO2(Y2O3) nanoparticles prepared by plasma and chemical methods J. Grabis, Dz. Jankoviča, I. Sīpola Programme & The Book of Abstracts Eighteen Annual Conference YUCOMAT 2016. Herceg Novi, Montenegro, September, 5-10, 2016, 54. (stenda referāts) http://www.mrs-serbia.org.rs/index.php/yucomat-books-of-abstracts/yucomat-2016-b K23. Jānis Grabis, Dzidra Jankoviča, Ints Šteins, Inta Sīpola, Māra Lubāne, Parameters and sinterability of Al2O3-SiO2-ZrO2(Y2O3) nanoparticles. Ecers2017, July 9-13, Budapest. Book of Abstracts, 134-135. K24. Grabis, J., Jankoviča, D., Šteins, I., Lubāne. M., Sīpola, I. Al2O3-SiO2-ZrO2(Y2O3) nanopowders prepared by plasmachemical and sol-gel synthesis. In: Abstracts of the 33rd Scientific Conference February 22-24, 2017, Rigas, Institute of Solid State of Physics University of Latvia, 107 K25. Grabis, J., Jankoviča, D., Šteins, I., Lubāne. M., Sīpola, I. Parameters and sinterability of Al2O3-SiO2-ZrO2(Y2O3) nanoparticles. EcerS2017 15th Conference & Exibition of the European Ceramic Society July 9-13, 2017, Budapest, Hungary Book of Abstracts, AKCongress 134-135 K26. Grabis, J., Jankoviča, D., Šteins, I., Lubāne, M., Sīpola, I. Characteristics and sinterability of ceria stabilized zirconia nanoparticles prepared by chemical methods. In: 26th International Baltic Conference Materials Enginnering 2017 October 26-27, 2017 Kaunas, Lithuania, Conference Book, 24 K27. Grabis, J., Letlena, A., Krūmiņa, A. Nanosized ZnO photocatalysts doped with iron group metals and silver. In: 26th International Baltic Conference Materials Enginnering 2017 October 26-27, 2017 Kaunas, Lithuania, Conference Book,45-46 K28. Grabis, J., Jankoviča, D., Šteins, I., Sīpola, I., Lubāne. M. Spark plasma sintering of mullite-3Y-TZP nanopowders prepared by thermal plasma and sol-gel synthesis methods. EUROMAT 2017 September 17-22, 2017, Thesaloniki, Greece, Symposium B.5 –P-TUE-P1-4. K29. Synthesis of Eu2+ and Dy3+ doped nanosized strontium aluminates and their properties. L. Rozenberga-Voska, J. Grabis, A. Zolotarjovs. The 25th International Baltic Conference of Engineering Materials & Tribology BALTMATTRIB 2016 November 3-4 Riga, Latvija. Abstracts Book, 99 (stenda referāts) K30. Grabis, J., Jankoviča, D., Šteins, I., Lubāne. M., Sīpola, I. Preparation and sinterability of Rozenberga-Voska, L., Grabis, J., Zolotarjovs, A. Synthesis of Eu2+ and Dy3+ doped strontium aluminates and their properties. In: Abstracts of the 33rd Scientific Conference February 22-24, 2017, Rigas, Institute of Solid State of Physics University of Latvia, 108. K31. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Peculiarities of TiO2 nanotube optical properties, Rīgas Tehniskās universitātes 57. starptautiskās zinātniskās konferences “Materials Science and Applied Chemistry - MSAC 2016” zinātnisko rakstu krājums , 102.-107. lpp. K32. P. Lesničenoks, L. Grīnberga, J. Kleperis, L. Jēkabsons, G. Tauriņš, M. Knite, Carbon Materials for Hydrogen Storage and Sensing, Rīgas Tehniskās universitātes 57. starptautiskās zinātniskās konferences “Materials Science and Applied Chemistry - MSAC 2016” zinātnisko rakstu krājums, 112.-116. lpp. K33. P. Lesničenoks, A. Berzina, I. Lukoševičš, L. Grīnberga, L. Jēkabsons, J. Kleperis, M. Knite, G. Tauriņš, Complex multilayer carbon structures for green energetics, Proceedings of the Estonian Academy of Sciences, 2017, 66(4), pp. 403-408 https://doi.org/10.3176/proc.2017.4.26 K34. A.Knoks, J. Kleperis, L. Grinberga, Raman spectral identification of phase distribution in anodic titanium dioxide coating, Proceedings of the Estonian Academy of Sciences, 2017, 66(4), pp. 422-429 https://doi.org/10.3176/proc.2017.4.19 K35. P. Lesnicenoks, J. Zemitis, L. Grinberga, G. Chikvaidze, J. Kleperis, M. Urbonavičius, S. Tučkute, D. Milčius, Elaboration of graphitic nanosheet structures for hydrogen binding, 17th international conference-school Advanced materials and technologies 2015; Palanga, Lithuania 27.-31.08.2015. K36. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grinberga, I.Grauduma, Structural, optical and photo-electrochemical research of anodised TiO2 nanotube arrays, International conference FM&NT 2015, Vilnius, Lithuania; 5.-8.10.2015. K37. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Anodization pre-treatment influence on grows facilities of TiO2 nanotube arrays, International conference EuroNanoForum 2015, Riga, Latvia; 10.-12.06.2015. K38. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Photoactivity of anodized TiO2 nanostrusctures, 17th international conference-school Advanced materials and technologies 2015; Palanga, Lithuania 27.-31.08.2015. K39. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Peculiarities of TiO2 nanotube optical properties, Rīgas Tehniskās universitātes 57. starptautiskā zinātniskā konference “Materials Science and Applied Chemistry - MSAC 2016”, 21.-22. oktobris, 2016, Rīga, Latvija K40. P. Lesnicenoks, L. Grīnberga, L. Jekabsons, A. Bērziņa, G. Tauriņš, J. Kleperis, Nanostructured carbon materials for hydrogen energetics, European Advanced Materials Congress, (EAMC), 23.–25. augusts 2016, Stokholma, Zviedrija K41. P. Lesnicenoks, L. Grīnberga L. Jekabsons, A. Bērziņa, G. Tauriņš, J. Kleperis, Investigation of Gas Sorption Properties on Intercalated Carbon Nanomaterials with Large Surface Area, 18. starptautiskā skola - konference “Advanced materials and technologies”, 27.-31. augusts, 2016, Palanga, Lietuva K42. P. Lesničenoks, L. Grīnberga, J. Kleperis, L. Jēkabsons, G. Tauriņš, M. Knite, Carbon Materials for Hydrogen Storage and Sensing, Rīgas Tehniskās universitātes 57. starptautiskā zinātniskā konference “Materials Science and Applied Chemistry - MSAC 2016”, 21.-22. oktobris, 2016, Rīga, Latvija K43. Lesničenoks, P., Bērziņa, A., Grīnberga, L., Jēkabsons, L., Kleperis, J., Knite, M., Taurins, G. Complex Multilayer Graphene Structures for Hydrogen Energetics. International Conference "Functional Materials and Nanotechnologies 2017": Igaunija, Tartu, 24.-27. aprīlis, 2017 K44. A.Knoks, J. Kleperis, L. Grinberga, Raman spectral identification of phase distribution in anodic titanium dioxide coating, International Conference "Functional Materials and Nanotechnologies 2017", Igaunija, Tartu, 24.-27. aprīlis, 2017 K45. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, TiO2 nanocaurulīšu augšanas īpatnības anodēšanas procesā, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta 31. zinātniskajā konference, 24.-26. februāris, 2015. Rīga, Latvija. K46. G. Baumanis, K. Auziņš, P. Lesničenoks, J. Zemītis, J. Kleperis, Reciklēta grafīta vairāk-slāņu grafēna pielietojums elektrovadošas tintes izstrādē, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta 31. zinātniskajā konference, 24.-26. februāris, 2015.Rīga, Latvija. K47. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Titāna dioksīda alotropiskās modifikācijas, kristalītu izmēri un fotoaktivitāte, LU CFI 32. Zinātniskās konference, 17.-19. februāris, 2016, Rīga, Latvija K48. I. Grauduma, A. Knoks, J. Kleperis, Nanostrukturēta TiO2 izmantošana oglekļa dioksīda reducēšanai, LU CFI 32. Zinātniskās konference, 17.-19. februāris, 2016, Rīga, Latvija K49. E. Laiviņa, K. Gauja, J. Kleperis, M. Zubkins, A. Knoks, Fizikālo un fotoelektroķīmisko īpašību pētījumi ar magnetrona izputināšanas metodi iegūtam titāna dioksīdam, LU CFI 32. Zinātniskās konference, 17.-19. februāris, 2016, Rīga, Latvija K50. K. Gauja un E. Laiviņa, Rīgas Franču liceja 12.kl. skolnieces “Plānslāņu foto - aktīvā titāna dioksīda iegūšana un tā fizikālo un foto - elektroķīmisko īpašību izpēte” (darba konsultants A. Knoks), Latvijas 40. skolēnu zinātniskā konference, 23. aprīlis, 2016, Rīga, Latvija K51. P. Lesničenoks, L. Grīnberga, J. Straumēns, J. Kleperis, Reaktors un metodika gāzu sorbcijas/desorbcijas pētījumiem dažādiem materiāliem ar PVT (Sieverta) metodi temperatūru intervālā +/-200°C, LU CFI 32. Zinātniskās konference, 17.-19. februāris, 2016, Rīga, Latvija, K52. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Titāna dioksīda alotropiskās modifikācijas, kristalītu izmēri un fotoaktivitāte, LU CFI 32. Zinātniskās konference, 17.-19. februāris, 2016, Rīga, Latvija K53. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, A. Medvids, P. Onufrijevs, Titāna dioksīda sintēzes un apstrādes ietekme uz virsmas fāžu sadalījumu un fotoaktivitāti, LU CFI 33. Zinātniskās konference, 22.-24. februāris, 2017, Rīga, Latvija K54. P. Lesničenoks, L. Jēkabsons, J. Kleperis, L. Grīnberga, G. Tauriņš, Elektroķīmiski eksfoliēta grafēna plākšņu sistēmu CO2 saistīšanas spēja normālapstākļos un pazeminātās temperatūrās, LU CFI 33. Zinātniskās konference, 22.-24. februāris, 2017, Rīga, Latvija K55. A. Knoks, J. Kleperis, L. Grīnberga, Izkarsēšanas atmosfēras ietekme uz anodisku TiO2 pārklājumu fotokatalītiskām īpašībām, LU CFI 34. Zinātniskās konference, 20.-22. februāris, 2018, Rīga, Latvija K56. J. Kleperis, P. Lesničenoks, Grafēnu interkalācija ar Cu defektu zonās un uz plāksnēm CO2 reģenerācijai, LU CFI 34. Zinātniskās konference, 20.-22. februāris, 2018, Rīga, Latvija K57. Valentin Grehov, Janis Kalnacs, Alexandr Vilken, Anatolij Mishnev, George Chikvaidze, Maris Knite, Dmitrij Saharov. Graphene Nanosheets Grown on Ni Particles. Joint 12th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity and 9th International Conference Functional Materials and Nanotechnologies Riga September 29 – October 2, 2014; Book of Abstracts p 303. K58. Valentin Grehov, Janis Kalnacs Anatolij Mishnev, Karlis Kundzins “Few layered graphene sheets grow mechanisms on the surface of catalists” Internationale conference FM&NT 2015 Vilnius 5-8 of October, poster 029 Book of Abstracts p.115 K59. Valentīns Grehovs, Janis Kalnacs, Anatolijs Mišnevs, Kārlis Kundziņš, Few Layer Graphene Grow Mechanisms On Katalisator Surface. Institute of Slid State Physics, UL 32.Scientific Conference Riga 2016, February 17 – 19. Book of Abstract p. 129. K60. Valentins Grehovs, Janis Kalnacs, Anatolijs Mishnevs, Karlis Kundzins Graphene Sponge production and investigation Institute of Slid State Physics, UL 32.Scientific Conference Riga 2016, February 17 – 19. Book of Abstract p. 130. K61. V. Grehov, J.Kalnacs, A.Mishnev, K.Kundzins, Graphene Sponge Production by Anealing Mixture of Ni and Carbon Powders in Inert Atmosfere Contaned Hydrogen International conference EcoBalt2016, Tartu, Estonia 9th – 12th October 2016 Abstract book p. 36. K62. J.R. Kalnin and E.A. Kotomin. "The effective diffusion coefficient in two-dimensional systems". Abstract: 16th International Conference "Information Technologies and Management", IT&M'2018 (Riga, Latvia, April 2018). p. 32. OR. K63. R.I. Eglitis and A.I. Popov, “Ab initio calculations of the optical properties and polar (001) surfaces of YAlO3”. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017).Abstracts: E, p. 119-1. K64. E. Kotomin. "Effect of surface termination on the oxygen reduction rate on cathodes for oxide fuel cells". The 18th Israel Materials Engineering Conference IMEC-18 (Dead Sea, Israel, February 2018). Proceedings: p. 30. IR. K65. E-MRS 2014 Spring Meeting (Lille, France, May, 2014). E.A. Kotomin, R. Merkle, Yu.A. Mastrikov, M.M. Kuklja, and J. Maier, „Ab initio modeling of oxygen reduction reaction in mixed conducting perovsites for solid oxide fuel cells”. Abstract: CC.1.6. K66. Electrochemistry workshop, (Asilomar, USA, July, 2014). E.A. Kotomin, Yu. Mastrikov, and M. Kuklja, "Structural instability of perovskite solid solutions". K67. Joint 12th RCBJCF Symposium and 9th FMNT Conference (Riga, Latvia, September-October, 2014). R. Merkle, D. Poetzsch, D. Gryaznov, E.A. Kotomin, and J. Maier, ”Mixed conducting perovskites as solid oxide fuel cell cathode materials: Insight from experiments and theory”. Abstracts: p. 75. K68. Materials Science and Technology (MS&T-14) (Pittsburgh, USA, October, 2014). M.M. Kuklja, E.A. Kotomin, D. Fuks, Yu. Mastrikov, and O. Sharia, "Disorder and structural stability of complex perovskites for solid oxide fuel cells: ab initio modeling". Abstracts, p. 103. K69. WG4 COST Meeting, Action CM 1104 "Reducible Oxide Chemistry" (Riga, Latvia, April, 2014). D. Gryaznov, J. Begens, and E.A. Kotomin, “First principles calculations on oxygen vacancy behaviour in Sr-doped complex perovskites for permeation membranes and solid oxide fuel cells”. Abstracts: p. 23. K70. E-MRS 2014 Spring Meeting (Lille, France, May, 2014). M. Arrigoni, D. Gryaznov, E.A. Kotomin, and J. Maier, „Confinement effects for ionic carriers in ABO3 perovskite ultrathin films”. – Abstract: EO.5.3. K71. E-MRS 2014 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September, 2014). D. Gryaznov, "First principles calculations on oxygen vacancy behaviour in Sr-doped complex perovskites for permeation membranes and solid oxide fuel cells". Abstracts: A5.21. K72. E-MRS 2014 Spring Meeting (Lille, France, May, 2014). E.A. Kotomin, M.M. Kuklja, D. Fuks, Yu.A. Mastrikov, and J. Maier, „A comparative study of structural stability of complex perovskites for solid oxide fuel cells: First principles thermodynamic calculations”. – Abstract: C.4.4. K73. A. Platonenko, D. Gryaznov, Yu.F. Zhukovskii, and E.A. Kotomin, “Ab initio simulations on properties and mobility of interstitial oxygen in corundum”. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017).Abstracts: E, p. 120-3. K74. A. Usseinov, D. Gryaznov, F. Abuova, A. Akilbekov, A. Dauletbekova, and A.I. Popov, “Ab initio study of optical properties for Co-doped MgF2”. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017). Abstracts: E, p. 120-4. K75. G. Zvejnieks, A. Anspoks, E.A. Kotomin, and V.N. Kuzovkov. “Kinetic Monte Carlo modeling of Y2O3 nanoparticle formation in radiation resistant matrices”. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017). Abstracts: E, p. 120-5. K76. E.A. Kotomin, V.N. Kuzovkov, A.I. Popov, J. Maier, and R. Vila, “Kinetics of diffusion-controlled F-center annealing in binary oxide materials”. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017). Abstracts: E, p. 122-1. K77. A.I. Popov, V.N. Kuzovkov, A.Ch. Lushchik, and E.A. Kotomin, “F-type center thermal annealing in irradiated and thermochemically reduced binary complex oxides”. Abstracts: E, p. 122-2. E-MRS 2016 Fall Meeting (Warsaw, Poland, September 2017). K78. V.N. Kuzovkov, E.A. Kotomin, and A.I. Popov, “Kinetics of dimer F2-type center annealing in ionic solids”. XVIII. 19th International Conference on Radiation Effects in Insulators - REI 19 (Versailles, France, July 2017).Abstract: p. 68. K79. A.I. Popov, V.N. Kuzovkov, A.Ch. Lushchik, and E.A. Kotomin, “Thermal annealing of F-type color centers in irradiated oxides: A critical analysis of experimental and theoretical results“.XVIII. 19th International Conference on Radiation Effects in Insulators - REI 19 (Versailles, France, July 2017). Abstract: p. 89. K80. E.A. Kotomin, V.N. Kuzovkov, A.I. Popov, J. Maier, and R. Vila, „Anomalous kinetics of diffusion-controlled F center annealing in neutron irradiated sapphire”. XVIII. 19th International Conference on Radiation Effects in Insulators - REI 19 (Versailles, France, July 2017).Abstract: p. 153. K81. A. Platonenko, D. Gryaznov, Yu.F. Zhukovskii, S. Piskunov, and E.A. Kotomin, „Ab initio simulations of interstitial oxygen migration in corundum crystals“.XVIII. 19th International Conference on Radiation Effects in Insulators - REI 19 (Versailles, France, July 2017). Abstract: p. 219. K82. 12th International Conference "Information Technologies and Management", IT&M'2014 (Riga, Latvia, April, 2014). Yu.N. Shunin, Yu.F. Zhukovskii, V.I. Gopeyenko, N. Burlutskaya, T. Lobanova-Shunina, and S. Bellucci, “Simulation of fundamental properties in CNT- and graphene-based nanoporous materials: Electromechanics and electromagnetics”. Abstracts: p. 17-18. K83. 15th International Workshop on Nanoscience and Nanotechnology, n&n-2013 (Frascati, Italy, October, 2014). Yu.N. Shunin, S. Bellucci, Yu.F. Zhukovskii, V.I. Gopeyenko, T. Lobanova-Shunina, and N. Burlutskaya, "Nanocarbon-based Fe-Pt spintronic devices: models and simulation". K84. 4th International Workshop on Nanocarbon Photonics and Optoelectronics (Polvijarvi, Finland, July-August, 2014). Yu.N. Shunin, Yu.F. Zhukovskii, V.I. Gopeyenko, N. Burlutskaya, T. Lobanova-Shunina, and S. Bellucci, "Simulation of electromagnetic properties in CNT- and graphene-based nanomaterials and nanodevices". Abstracts: p. 74. K85. Joint 12th RCBJCF Symposium and 9th FMNT Conference (Riga, Latvia, September-October, 2014). Yu.N. Shunin, Yu.F. Zhukovskii, V.I. Gopeyenko, N. Burlutskaya, T. Lobanova-Shunina, and S. Bellucci, “Electromechanics and electromagnetics of CNT- and graphene-based nanoporous materials: Interconnects and nanosensoring”. Abstracts: p. 264. K86. 12th International Conference IT&M'2014 (Riga, Latvia, April, 2014). A. Platonenko, S. Piskunov, D. Bocharov, Yu.F. Zhukovskii, and S. Bellucci, “Ab initio simulations on Fe-Pt nanoclusters of various morphology and CNT growth upon them”. Abstracts: p. 23-25. K87. Yu.A. Mastrikov, P.V. Vladimirov, V.A. Borodin, S. Koch, A.Gopejenko, Yu.F. Zhukovskii, E.A. Kotomin, and A.Möslang, „Ab initio modeling of the Y, O solute interaction in iron matrix”. XVIII. 19th International Conference on Radiation Effects in Insulators - REI 19 (Versailles, France, July 2017). Abstract: p. 218. K88. Joint 12th RCBJCF Symposium and 9th FMNT Conference (Riga, Latvia, September-October, 2014). A. Chesnokov, O. Lisovskii, D. Bocharov, S. Piskunov, Yu.F. Zhukovskii, M. Wessel, and E. Spohr, “Ab initio simulations on N and S co-doped titania nanotubes for photocatalytic applications”. Abstracts: p. 272. K89. J.Timoshenko, "Temperature-dependence of copper nitride lattice dynamics probed by EXAFS spectroscopy and evolutionary algorithm", E-MRS 2015 Spring Meeting, (Lille, France, May, 2015). K90. J.Timoshenko, "Reverse Monte Carlo/evolutionary algorithm approach for the analysis of EXAFS data from distant coordination shells of crystalline materials", "RMC-6", 17.-19.09.2015, Budapest, Hungary. K91. A. Kuzmin, A. Anspoks, A. Kalinko, J. Timoshenko, L. Nataf, F. Baudelet, T. Irifune, Origin of pressure-induced metallization of copper nitride: an x-ray absorption spectroscopy study, FM&NT-2017, April 24-27, Tartu, Estonia. K92. A. Kuzmin, I. Jonane, A. Anspoks, A. Kalinko, R. Chernikov, X-ray absorption spectroscopy study of nanosized cupric oxide, EMRS-2017, 22-26.05.2017, Strasbourg, France. K93. E.Pentjuss, A.Lusis, J.Gabrusenoks, G.Bajars (2015) Environment humidity effect on the weight of carbonizes Na-Al-Si glass fabrics recovery after heating. IOP Conf. Ser.: Mater. Sci. Eng. 77 012021 doi:10.1088/1757-899X/77/1/012021 http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1757-899X/77/1/012021 K94. I.Liepina, G.Bajars, M.Rublans, J.Kleperis, A.Lusis, E.Pentjuss (2015) Structure and photocatalytic properties of TiO2-WO3 composites prepared by electrophoretic deposition. IOP Conf. Ser.: Mater. Sci. Eng. 77 012039 http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1757-899X/77/1/012039 K95. E.Pentjuss, A.Lusis, J.Gabrusenoks, G.Bajars (2014) Properties of carbonized Na-Al-Si glass fabrics. Book of Abstracts: Joint symposium RCBJSF-2014-FM&NT, Riga, Latvia, p.336. K96. A.Lusis, E.Pentjuss, G.Bajars, J.Gabrusenoks, U.Sidorovicha (2014) A comparative study of natural fiber and glass fiber fabrics properties with metal or oxide coatings. Book of Abstracts: Joint symposium RCBJSF-2014-FM&NT, Riga, Latvia, p.337. K97. A.Lusis, E.Pentjuss, G.Bajars, U.Sidorovicha, G.Strazds (2015) A comparative study of natural fiber and glass fiber fabrics properties with metal or oxide coatings. IOP Conf. Ser.: Mater.Sci.Eng. 77 012022 doi:10.1088/1757-899X/77/1/012022http://iopscience.iop.org/article/10.1088/1757-899X/77/1/012022 K98. K. Schwartz, J. Maniks, I. Manika. Irradiation Induced Nanostructures in LiF Crystals and Possible Applications.International Conference on Functional Materials and Nanotechnologies FM&NT 29.09.- 02.10. 2014, Riga, Latvia. 1. Abstracts p.91. K99. R. Zabels, I. Manika, K. Schwartz, J. Maniks, M. Sorokin, A. Dauletbekova, M. Zdorovets. Depth Profiles of Indentation Hardness and Dislocat ion Mobility in MgO Single Crystals Irradiated with Swift Kr and N Ions. International Conference on Functional Materials and Nanotechnologies FM&NT 29.09.- 02.10. 2014, Riga, Latvia, Abstracts p.343. K100. R. Zabels, I. Manika, K. Schwartz, J. Maniks, R. Grants, E. Tamanis. Formation of dislocations along tracks of swift heavy ions in LiF crystals –9. International Symposium on Swift Heavy Ions in Matter (SHIM-2015), May 18-21, 2015, Darmstadt, Germany, Abstracts, p. 79. K101. I.Manika, J.Maniks, A.Dauletbekova, R.Zabels, R.Grants, M.Baizhumanov. Formation of color centers and extended defects in LiF irradiated with swift 131Xe ions: contribution of electronic excitation and impact mechanisms.18th International Conference on Radiation Effects in Insulators (REI-18), 26th to 31st October, 2015, Jaipur, Rajasthan, India 2. Abstracts, p.138. K102. R. Zabels, I. Manika, R. Grants. Nanostrukturēšanās un dislokāciju veidošanās procesi ar MeV enerģijas joniem apstarotos LiF un MgO kristālos. Riga Technical University 56th International Scientific Conference, 14–16 October 2015, Riga, Latvia 5. Program, p.33. K103. Medvids, A., Onufrijevs, P., Daukšta, E., Mimura, H.”"Mechanism of Zn Nanoparticles Formation in ZnO Crystal by Laser Radiation” 5th International Symposium on Transparent Conductive Materials (TMS 2014), Greece, Platanias, 12.-17. Oktober, 2014. Platanias, 2014. K104. Dz.Berzins, A.Fedotovs, U.Rogulis, A.Medvids, P.Onufrijevs, „Optical Detected Magnetic Resonance Spectra in ZnO”, Joint 12th Russia/CIS/Baltic/Japan Symposium on Ferroelectricity and 9th International Conference Functional Materials and Nanotechnologies, 2014. K105. A. Medvid, P.Onufrijevs, H.Mimura, „Mechanism of Zn nanoparticles formation in ZnO crystal by laser radiation: electrical and optical properties”, Materials of Conference, Laser Technologies. Laser and Their Application, June 17-19, 2015, Truskavets, Ukraine, 2015. K106. A. Medvid, P.Onufrijevs "Zn nanodaļiņu veidošana pie ZnO kristāla virsmas ar Nd:YAG lāzera starojumu: eksperiments, modelis un pielietojums". CFI seminārs 26.11.2015. K107. Arturs Medvids, Pavels Onufrijevs, Edvins Dauksta, Liga Grase, Gundars Mezinskis, Hidenori Mimura, “Three Thresholds of ZnO Crystal Damage by Nd:YAG Laser Radiation: from Intrinsic Point Defects’ Generation till Ablation” Book of Abstracts of Inter-Academia 2015 : 14th International Conference on Global Research & Education. p. 222-223. 2015 K108. Medvids, A., Onufrijevs, P., Daukšta, E. Formation of Zn Nanoparticles in ZnO crystal by Nd:YAG Laser Radiation: Experiments, Model and Application. In: Abstracts of the 32nd Scientific Conference, Latvia, Riga, 17-19 February, 2016. Riga: Institute of Solid State Physics University of Latvia, 2016, pp.131-131. K109. Artūrs Medvids, Pāvels Onufrijevs, Edvīns Daukšta, Kenji Murakami, Masaru Shimomura, “Rutile - Anatase Phase Transition in TiO2 Induced by Laser Radiation”, Book of Abstracts. The 6th International Symposium on Transparent Conductive Materials, p. 55 , Chania, Greece, October 9-13, 2016. K110. Artūrs Medvids, Pāvels Onufrijevs, Līga Grase, Ilze Birska, “Mechanism of Zn Nanoparticles Formation in ZnO Crystal by Nd:YAG Laser Radiation”, Abstracts of the 33rd Scientific Conference, February 22-24, 2017, Riga, p.115, 2017. K111. Arturs Medvids, Pavels Onufrijevs, Liga Grase, Ilze Birska, Hidenori Mimura, “Two Stage Mechanism of Zn Nanoparticles Formation in ZnO Crystal by Nd:YAG Laser Radiation”, GADEST 2017, pp. , 2017. K112. (Keynote Speaker) A. Medvids, “A three-stage mechanism of ZnO nanoparticles formation at the surface of ZnO crystal by laser radiation”, Programm of the 19th Nano Congress for Next Generation, Brussels, Belgium, p.23, 2017. K113. M. Kemere, J. Sperga, U. Rogulis, J. Grube, G. Krieke, Photoluminescence properties of double RE doped oxyfluoride glasses and glass-ceramics, International Conference LUMDETR’2015, Tartu, Estonia, p. Tu-P-36 (stenda referāts). K114. M. Kemere, U. Rogulis, S. Schweizer, F. Steudel, S. Loos, A. Ch. Rimbach, R. Ignatans, Luminescence and quantum efficiency of europium doped oxyfluoride glasses and glass-ceramics, Abstracts of the 12th International Young Scientist conference “Developments in Optics and Communications” DOC, 2016, p. 23 (stenda referāts). K115. J. Sperga, M. Kemere, U. Rogulis, J. Grube, Luminescence of europium and dysprosium co-doped oxyfluoride glasses, Abstracts of the 12th International Young Scientist conference “Developments in Optics and Communications” DOC, 2016, p. 17 (stenda referāts). K116. M. Kemere, J. Sperga, U. Rogulis, J. Grube, Luminescence properties of europium and dysprosium co-doped oxyfluoride glasses, 59th Scientific Conference for Young Students of Physics and Natural Sciences, Open Readings 2016, Vilnius, Lithuania, 2016, P3-05 (stenda referāts). K117. M. Kemere, U. Rogulis, J.Sperga, Studies of photoluminescence and energy transfer in europium and dysprosium co-doped oxyfluoride glasses and glass ceramics, 15th Conference & Exhibition of the European Ceramic Society (ECerS2017), Abstracts, 2017, Budapest, Hungary, No. 575, p. 380. (stenda referāts) K118. Gatis Priedītis, Meldra Ķemere, Andris Antuzevičs, Uldis Rogulis, Ar eiropiju un gadolīniju aktivētu oksifluorīdu stikla keramiku fotoluminiscence, LU CFI 33. zinātniskās konferences tēzes, 2017, 37. lpp. (stenda referāts) K119. Uldis Rogulis, Andris Fedotovs, Andris Antuzevičs, Dzintars Bērziņš, Paramagnētisku centru optiska detekcija aktivētās oksifluorīdu stikla keramikās, LU CFI 33. zinātniskās konferences tēzes, 2017, 93. lpp. (mutiskais referāts) K120. O. Kiselova, A. Cvetkovs, U. Rogulis, V. Serga, R. Ignatans, K. Kundzins, Studies of zinc oxide thin films synthesized by extraction – pyrolytic method, Abstracts of the 11th International Young Scientist conference “Developments in Optics and Communications” DOC, Riga, 2015, p. 48 (stenda referāts). K121. O. Kiseļova, A. Cvetkovs, U. Rogulis, V.Serga, R. Ignatāns, K. Kundziņš, Cinka oksīdu plāno kārtiņu sintēze ar ekstrakcijas – pirolītisko metodi LU CFI 31. zinātniskās konferences tēzes, 2015, 65. lpp (stenda referāts). K122. O. Kiseļova, A. Cvetkovs, U. Rogulis, V.Serga, R. Ignatāns, K. Kundziņš, Ar ekstrakcijas – pirolītisko metodi sintezētu cinka oksīdu plāno kārtiņu īpašības, RTU 56. Starptautiskā zinātniskā konference, 2015, sekcija: “Daudzfunkcionālie materiāli un kompozīti, fotonika un nanotehnoloģijas”, stenda referāts Nr.4. K123. RTU konference 2015. Mutiskais referāts. B.Polyakov, “CuO-WO3 and ZnO-WO3 metāla oksīdu nanovadu heterostrukūras” K124. LU CFI 32. Zinātniskā konference (2016. g. 17.-19. Februārī, Rīgā): J. Žideļūns, B. Poļakovs, E. Butanovs, J. Butikova, A. Kuzmins, “No metāla oksīdu nanovadien veidoti kodola-apvalka nanomateriāli” (mutiskais referāts) K125. 13th International student and young scientists conference “Developments in Optics and Communications 2017”. Rīga, April 2017. E. Butanovs, B. Polyakov. Poster: “Engineering of metal sulfide nanowire photoresistors”. K126. 33 Annual ISSP conference, Rīga, February 2017. E. Butanovs, B. Polyakov. Oral talk: “Engineering of metal sulfide nanowire photodetectors”. K127. International conference “Functional materials and nanotechnologies 2017”, Tartu, April 2017. E. Butanovs, B. Polyakov. Poster: “Engineering of metal sulfide nanowire photoresistors”.
AIZSTĀVĒTIE PROMOCIJAS DARBI:
P1. M. Dunce “Fāzu pārejas un fizikālās īpašības cietajos šķīdumos uz Na½B½ TiO3 bāzes”, LU 2014 P2. G. Kunakova „Lādiņnesēju transports bismuta halkogenīdu nanovadu virsmas slānī un tilpumā ” (aizstāvēts 2015. gadā LU Ķīmijas fakultātē, ar ESF programmas atbalstu) P3. R. Popļausks „Nanotilpumu vielu adresējama pārnese ar nanoporainām zondēm” (aizstāvēts 2014. gadā LU Ķīmijas fakultātē, ar ESF programmas atbalstu) P4. M. Kodols „Aktīvu volframātu fotokatalizatoru sintēzes tehnoloģijas izstrāde” Aizstāvēts 2015. gadā RTU P5. R. Drunka “Modificētu TiO2 fotokatalizatoru izstrāde un to īpašības” 2018. gada 29. maijā iesniegts Latvijas Universitātes Studiju departamentā aizstāvēšanai LU Ķīmijas fakultātes Promocijas padomē. P6. J. Timošenko “Kristālisko materiālu struktūras statiskās un termiskās nesakārtotības modelēšana ar apgriezto Monte-Karlo metodi” P7. A. Anspoks “Lokālās struktūras relaksācijas pētījumi nanomateriālos”, LU 2014 P8. G. Kučinskis “Nanostruturēta LiFePO4 tilpuma un plānslāņu litija jonu bateriju katodmateriālu pētījumi”, LU 2015 P9. R. Zabels “Ātro jonu izraisītie struktūras un mikro-mehānisko īpašību modifikācijas procesi platzonas jonu kristālos” LU 2015 Darba vadītājs- Dr. habil.fiz. J.Maniks P10. E. Daukšta „Optimization of cadmium zinc telluride crystal physical parameters by nanosecond laser” aizstāvēts RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē 2015, vadītāji A.Medvids, A. Mičko P11. A. Antuzevičs, “S-stāvokļa retzemju jonu lokālā struktūra fluorīdos un oksifluorīdu stikla keramikās”, promocijas darbs, Rīga, LU, 2017. P12. J. Grūbe, “Luminiscences procesi ar Er3+ aktivētā NaLaF4”, LU 2015 P13. A. Voitkāns “Struktūra un fotofizikālie procesi 0D un 1D InGaN kompozītu materiālos”, LU 2014
AIZSTĀVĒTIE MAĢISTRA DARBI:
M1. R. Ignatāns “Nātrija-bismuta titanātu saturošu cieto šķīdumu struktūra”, aizstāvēts LU Fizikas-matemātikas fakultātē 2015, vadītājs Dr.Phys.Ē.Birks, M2. G. Pētersons “Slāņainu grafēns/Bi2Se3 struktūru sintēze” aizstāvēts LU Ķīmijas fakultātē 2016, vadītājs D. Erts, J. Andžāne M3. K. Biezā “Ultraplānu bismuta selenīda nanostruktūru iegūšanas metodes” aizstāvēts LU Ķīmijas fakultātē 2017, vadītāji D. Erts, J. Andžāne) M4. K. Kovaļevskis “Jauna veida cinka oksīda/poliakrilnitrila nanokabeļu struktūras un optisko īpašību saistība”, aizstāvēts LU Fizikas un matemātikas fakultātē 2015, vadītāji D. Erts, R. Viter) M5. J. Janukoviča "Ultraplānu anodizēta alumīnija oksīda saturošu optisko slāņu iegūšana" – aizstāvēts LU Ķīmijas fakultātē 2014, vadītāji D. Erts, R. Popļausks M6. I. Apsīte “Ultraplānu anodizēta alumīnija oksīda saturošu daudzslāņu sistēmu iegūšana un optiskās īpašības” – aiztāvēts LU Ķīmijas fakultātē 2015, vadītājs D. Erts, M7. P. Rodionovs “Nanodaļiņu sintēze sistēmās TiO2-ZnFe2O4, ZnO-ZnFe2O4 un to fotokatalītiskā aktivitāte” 2018. gada 6. jūnijā iesniegts aizstāvēšanai Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Ķīmijas katedrā M8. L. Rozenberga-Voska “Ar Eu2+ un Dy3+ dopētu stroncija aluminātu nanodaļiņu sintēzes metožu izstrāde un to īpašības.”, Rīga, 2015. M9. A. Krūmiņa “Eu jonu saturošu luminiscento pārklājumu iegūšana ar plazmas elektoroķīmisko oksidācijas metodi”, LU, 2015 M10. M. Vanks “Jonizējošā starojuma radītās optiskās absorbcijas izmaiņas PLZT keramikā”, LU, 2015. M11. A. Zolotarjovs. “Ar plazmas elektrolītiskās oksidēšanas metodi iegūto modificēto alumīnija oksīdu pārklājumu luminiscences īpašību izpēte” LU 2016. M12. P. Lesničenoks “Mezoporainu lielas virsmas materiālu izmantošanas iespēju pētījumi ūdeņraža uzglabāšanas pielietojumam autoindustrijā”, RTU, 2015 M13. I. Grauduma “Nanostrukturēta titāna dioksīda izmantošana oglekļa dioksīda reducēšanai”, LU, 2017 M14. A. Česnokovs, “TiO2 nanocauruļu fotokatalītiskās aktivitātes kvantu ķīmijas pētījums”, LU, 2015 M15. O. Lisovski, “DFT modeling of S and N co-doped anatase (101) TiO2 nanotubular photocatalysts for water splitting”, Uppsala University, 2015 M16. I. Jonāne, “Nanokristāliskā itrija oksīda lokālās struktūras pētījumi”, Maģistra darbs - aizstāvēts LU Fiz.-mat. fakultātē 2017, vadītājs A.Kuzmins. M17. A. Cintiņš, “ODS tērauda izejmateriālu lokālās struktūras analīze izmantojot Ti un Y K-malas rentgenabsorbcijas spektroskopiju”, Maģistra darbs - aizstāvēts LU Fiz.-mat. fakultātē 2017, vadītājs A.Anspoks. M18. A. Dorondo, Grafēna/metāla oksīda kompozītu kārtiņu elektroforētiska uzklāšana un fizikāli ķīmiskās īpašības, LU 2015 M19. K. Bikova, Elektroforētiska LiFePO4 kārtiņu iegūšana un fizikāli ķīmiskās īpašības, LU 2015 M20. M. Ķemere, „Luminiscences pētījumi ar diviem retzemju joniem aktivētos oksifluorīdu stiklos un stikla keramikās”, maģistra darbs, Rīga, LU, 2015, M21. G. Priedītis, “Eiropija jonu luminiscence nātrija alumosilikāta-stroncija fluorīda stikla keramikās”, maģistra darbs, Rīga, LU, 2017 M22. A. Cvetkovs, ‘ZnxCd1-xO polikristālisko plāno kārtiņu iegūšana un īpašības”, maģistra darbs, Rīga, LU, 2015. M23. G. Krieķe “Erbija jonu luminiscence oksifluorīdu stiklā un β-NaYF4 saturošā stikla keramikā”, RTU, 2015 M24. M. Osis, “Augšup-pārveidotā luminiscence ar erbija joniem aktivētā oksifluorīdu stiklā un stikla keramikā”, LU 2016 M25. E. Butanovs: “Pārejas metālu halkogenīdu 1D un 2D nanostruktūru sintēze un raksturošana”, LU 2016 M26. J. Žideļūns: “Metālu oksīdu un sulfīdu nanovadu heterostruktūras”, LU 2016
LĪGUMDARBI:
L1. Applied Electronics Labs SIA – PEO paraugu analīze 9075 EUR L2. GroGlass SIA – plāno kārtiņu paraugu virsmas cietības un morfoloģijas izpēte 20812 EUR L3. Vidzemes Elektrotehnikas Fabrika SIA – filtru mikroskopiskā un elementu analīze 4598 EUR L4. Zinātniskais Centrs “Mikroelektronika” SIA – laboratoriju pētījumi un konsultācijas 50820 EUR L5. GroGlass SIA – plāno kārtiņu paraugu analīze 3747 EUR