24. maijā plkst. 13:00, LU CFI, Ķengaraga ielā 8, 2.stāva zālē Edgars Nitišs (LU CFI Organisko materiālu laboratorija) stāstīs par tēmu “Organiskā elektro-optiskā modulatora izstrāde un raksturošana”
Pēdējo gadu laikā aizvien lielāku nozīmību sabiedrības ikdienā iegūst fotonika vai ar to saistītās tehnoloģijas. Šķiet nemanāmi par būtisku dzīves sastvādaļu ir kļuvis internets, digitālas glabātuves jeb “mākoņi”, sensori, gaismas avoti u.c. tehnoloģijas, kuru darbības pamatā ir fotona izmantošana dažādu funkciju veikšanai. Sagaidāms, ka fotonikai un ar to saistīto tehnoloģiju izaugsmei būs viena no vadošajām lomām sabiedrības un ekonomikas attīstībā 21. Gadsimtā. Šobrīd zinātnieki un inženieri aktīvi strādā, lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar ierobežoto datu apmaiņas ātrumu “tīklā” un ar datu apmaiņas nodrošināšanu saistītajām lielajām izmaksām. Par vienu no būtiskākajām ātrumu ierobežojošajām komponentēm uzskata aktīvo komponenti – elektro-optisko (EO) modulatoru
Šobrīd Cietvielu Fizikas institūta Organisko Materiālu laboratorijā tiek izgatavotas dažādas viļņvadu ierīces, kurās būtu iekļauti unikāli Latvijā sintezēti organiski nelineāri optiski materiāli. Pašlaik ir izdevies demonstrēt ierīču pasīvās daļas, galvenokārt viļņvadu “piltuves”, liektus viļņvadus u.c. Ir iegūti pirmie rezultāti izgatavojot aktīvu viļņvadu ierīci. Šajā prezentācijā tiks apskatīti modulatora izstrādes soļi un tā darbību raksturojošie parametri.