“CAMART²” projekts ir ticis īstenots 8 gadu garumā, ieguldot vairāk nekā 30 miljonus EUR līdz šim institūtā eksistējošā viedo materiālu pētniecības un tehnoloģiju izcilības centra modernizēšanā. Projekta gaitā veiktie infrastruktūras uzlabojumi, institūta personāla zināšanu un pieredzes apmaiņa, kā arī sinerģija ar inovācijietilpīgiem partneriem ļāvusi būtiski uzlabot jaunu materiālu un tehnoloģiju komercializāciju, pilnveidot pētniecības un inovāciju ekosistēmu.
Projektam noslēdzoties, izvērtējam tā ietekmi uz projektā iesaistītajiem konsorcija partneriem. Šoreiz savās domās par “CAMART2“ projektu un sadarbību ar pētniekiem no LU CFI dalās Zviedrijas pētniecisko institūtu (RISE) vadošā eksperte pusvadītāju jomā, Profesore Čina Vanga (Qin Wang).
Viņasprāt, ļoti liela loma zinātnes attīstībā ir starpdisciplinārai sadarbībai. Profesore uzsver, ka projekta panākumu atslēga ir bijusi konsekventa saziņa un izpratne par kultūras atšķirībām sadarbojošos komandu starpā, veicinot spēcīgu vienotības sajūtu starp institūtiem. Kopīgas tehnoloģiju platformas izveide ir vēl vairāk veicinājusi inovācijas, jo īpaši lietišķajā materiālu fizikā. Sadarbība ir arī nodrošinājusi abpusēju piekļuvi modernām pētniecības iekārtām, uzlabojot gan RISE, gan LU CFI iespējas. Raugoties nākotnē, profesore Vanga ir īpaši optimistiski noskaņota attiecībā uz kopīgiem nākotnes projektiem, tostarp kvantu skaitļošanā. “CAMART2” veicinājis ciešu sadarbību starp LU CFI un RISE pētniekiem, kas, savukārt, ļāvis nonākt līdz nozīmīgiem zinātniskiem sasniegumiem un veidot tehnoloģisko progresu.