No 8. līdz 13. septembrim viesnīcā “Radisson Blu Latvija”, Rīgā, notika 14. Starptautiskā Elektronikas un Elektrotehnikas inženieru institūta konference “Nanomaterials: Applications & Properties” (NAP). Konference pulcēja lielu skaitu zinātnieku, inženieru un pedagogu, lai apspriestu jaunākos nozares aspektus.
Konferences pirmsākumi meklējami pirms 14 gadiem Ukrainā, un šobrīd tā ir izveidojusies par lielāko nanomateriālu konferenci Austrumeiropā. Šogad konferencē īpaša vērība tiek veltīta nanomēroga materiāliem, uzsvaru liekot uz starpdisciplināriem pētījumiem, kas izzina un izmanto šo materiālu unikālās fizikālās un ķīmiskās īpašības praktiskam pielietojumam. Konference pulcēja ap 300 ekspertus no vairāk nekā 40 valstīm, kuri 5 dienu laikā 4 paralēlās sesijās prezentēja savus jaunākos zinātnisko sasniegumu rezultātus.
11. septembrī aptuveni 50 konferences dalībnieki apmeklēja LU CFI, lai viesotos laboratorijās un tiktos ar institūta zinātniekiem.
Viesu vizīte aizsākās ar LU CFI direktora Andra Anspoka apsveikumu un prezentāciju par institūta attīstību un sasniegumiem. Pēc direktora uzrunas viesi noskatījās Gata Mozoļevska prezentāciju un videofilmu par LU CFI tīrtelpām, kas ir nozīmīga zinātniskās infrastruktūras sastāvdaļa.
Tālāk programmā bija paredzēts vairāku institūta laboratoriju apmeklējums. Viesi iepazinās ar Plāno kārtiņu, Enerģijas materiālu, Optisko materiālu un Spektroskopijas laboratorijām. Ekskursijas laikā viesi vairākkārt iesaistījās dziļākās diskusijās ar mūsu zinātniekiem, jo konstatēja, ka darbojas kopīgās interešu sfērās un pie līdzīgām pētījumu tēmām. Vizītes laikā tika nodibināti jauni kontakti, kas nākotnē sekmēs savstarpējo sadarbību nanomateriālu attīstības jomā.