Noslēdzies Student Deep Science Hackathon 2020
Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts (LU CFI) vismaz divas reizes gadā ļaujas studentu jaunradei, organizējot hakatonu. Šoruden tas notika tiešsaistē. Tapa septiņas studentu komandas.
Studentu Deep Science hakatons pulcēja studentus no dažādām universitāšu programmām, kas ļāva tiem veidot starpdisciplināras komandas. Tās mentoru vadībā attīstīja inovatīvas idejas, kas saistītas ar STEM jeb četrām zinātniskām nozarēm – dabaszinībām, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku. Studentu veikumu vērtēja pieredzējusi žūrija.
Spilvens katra gaumei
Vai arī Jūs esat sapņojuši par spilvenu, kas pielāgo virsmas temperatūru, lai tā būtu patīkama gulētājam? “Chill pill pillows” ar sensoru un bateriju palīdzību plāno radīt spilvenu, kas drēgnos rudens vakaros sasildīs, bet karstās vasaras naktīs atdzesēs. Jāatzīmē, ka spilvena funkcijas ļaus atslēgt sildīšanu vai dzesēšanu, lai to varētu izmantot arī kā parastu spilvenu. Tā sastāvā būs “Memory” putas, temperatūras sensori, kā arī termofors un velveta apvalki. Paredzamā tirgus cena – 80 eiro.
Komanda hakatonā ieguva balvu no RTU Dizaina fabrikas 500 eiro vērtībā.
Kā no rīta ātrāk pamosties?
Komanda “Anti – snoozers” ir radījusi konceptuālu risinājumu problēmai, kā no rīta savlaicīgi pamosties. Viņu produkts ir sensori un aplikācijas, kas neļauj nospiest modinātāja atlikšanas pogu, kamēr cilvēks nav izkāpis no gultas. Tāpat aplikācija sūtīs paziņojumus, ka ir laiks doties gulēt, ja telefona lietotājs vakarā pirms gulētiešanas izmanto viedtālruni. Komanda sola, ka risinājums būs līdzīgs jau tirgū esošajiem, taču ievērojami lētāks.
Paģirām – nē!
Hakatona komanda “Alcout recovery” vēlas risināt šķietami vienkāršu, taču tajā pašā laikā ļoti traucējošu parādību – paģiras. Tās var izraisīt tādus simptomus kā galvassāpes, vājumu, nelabumu, koncentrēšanās problēmas un slāpes. Lai to mazinātu, studenti ir nākuši klajā ar ideju – pulveri paģiru simptomu mazināšanai, kas jāsajauc ar ūdeni. Komanda saredz iespēju savu produktu izplatīt gan bāros, gan veikalos, gan ar ēdienu piegādes uzņēmumu starpniecību.
Studentu hakatonu organizē LU CFI kopā ar Latvijas Universitāti. "Student Deep Science Hackathon" tiek atbalstīts ar ERAF līdzfinansēto projektu Nr. 1.1.1.3/18/A/007 "Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem".
Aicinām pieteikt un attīstīt idejas LU CFI rīkotajā “Studentu Deep Science Hackathon”
2020. gada 16. – 18. oktobrī LU Cietvielu Fizikas institūts rīkos jau otro hakatonu “Studentu Deep Science hackathon”, šoreiz tiešsaistē, lai sniegtu iespēju studentiem attīstīt savas idejas un sastapt jaunus komandas biedrus.
Pasākums būs kā jaunu inovatīvu ideju radīšanas un attīstīšanas darbnīca virtuālajā vidē, kas paredzēta studentiem, kuri vēlās veidot starpdisciplināras komandas ar inovācijas potenciālu. Meklējam interesantas idejas STEM (science, technology, engineering, mathematics) jomās.
3 dienu laikā dalībnieki veidos starpdisciplināras komandas ar iepriekš iesniegtām idejām, attīstīs tās kopā ar mentoriem un pasākuma noslēgumā prezentēs komercializācijas plānu žūrijai, zinātniekiem, investoriem un interesentiem. Pasākuma laikā dalībniekiem tiks nodrošināts mentoru atbalsts, kopstrādes vide un informācija komercializācijas soļu veikšanai. Tā tiks nodota vebināru formā, kuru būs iespējams vērot arī tiem, kas pasākumā nepiedalās ar savām idejām.
Aicināti pieteikties arī interesenti bez idejas! Ikvienam būs iespēja pievienoties kādai no komandām ar savu kompetenci (fizikā, materiālzinātnē, ķīmijā, biznesa attīstībā, dizainā, inženierijā, programmēšanā, mārketingā u.c.).
Vairāk informācijas par pasākumu:
Dalība pasākumā ir bezmaksas.
Studentu hakatonu organizē LU Cietvielu Fizikas institūts kopā ar Latvijas Universitāti. "Student Deep Science Hackathon" tiek atbalstīts ar ERAF līdzfinansēto projektu Nr. 1.1.1.3/18/A/007 "Latvijas Universitātes inovāciju granti studentiem".
- Studentu Deep Science Hackathon 2023
- Studentu Deep Science Hackathon 2022
- Studentu Deep Science Hackathon 2021
- Studentu Deep Science Hackathon 2020
- Deep Science Hackathon 2020
- Nākotnes medicīnas tehnoloģiju hakatons
- Studentu Deep Science Hackathon 2019
- Deep Science Hackathon 2019
- Deep Science Hackathon 2018
-
LU CFI Semināri
-
Saules Kauss